Україна

Викрито підпільні типографії, які підробляли документи для легалізації в ЄС


Викрито підпільні типографії, які підробляли документи для легалізації в ЄС

Вартість “послуг” становила від 300 до 700 доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок.


Нейтралізовано злочинну організацію, яка масово підробляла та продавала документи України та Євросоюзу. У результаті спецоперації у різних регіонах держави затримано дев’ятьох учасників угруповання. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 21 травня.

Фігуранти пропонували своїм клієнтам підроблені документи для “легалізації” у країнах Євросоюзу. Мова йде про фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в ЄС, а також водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію авто.
 
Вартість таких “послуг” становила від 300 до 700 доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок. За добу зловмисники “штампували” до півсотні замовлень.
 
Злочинна організація діяла на території Київської, Закарпатської, Харківської, Одеської, Сумської та Дніпропетровської областей.
 
Підпільні типографії були облаштовані в орендованих квартирах та власних помешканнях фігурантів у Харкові та Мукачеві. Там зловмисники встановили спеціальне обладнання та принтери для друку на пластикових картках з використанням голографічної плівки.
 
Готову продукцію вони пропонували у спеціально створених Telegram-каналах, а її відправлення замовникам здійснювали через поштові сервіси.
 

 
Під час обшуків за місцями перебування фігурантів та у їхніх підпільних цехах виявлено:
 
  • підроблені документи, відбитки печаток та штампів;
  • обладнання для виготовлення підробки;
  • комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинної діяльності;
  • банківські картки, на які надходили кошти від продажу фальшивок.
     
Наразі всім затриманим повідомлено про підозру. Одному з організаторів, який переховується за кордоном, заочно повідомлено про підозру.
 
Нагадаємо, раніше СБУ ліквідувала схему ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Ухилянтам продавали “консульські” посвідчення. 

Викрито групу злочинців, що підробляла документи для ухилянтів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button