Україна

Вибори у Києві: Кличко – лідер, а впізнаваність Пальчевського б’є рекорди

Рейтинг чинного мера Києва Віталія Кличка на початку 2020 року становить 31%, на другому місці бізнесмен і телеведучий Андрій Пальчевський, якого готові підтримати майже 20% киян. Про це свідчать результати соціологічного дослідження ГО «Центр громадського розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ», яке провели з 8 по 11 січня в столиці України, повідомляє 1News з посиланням на Politeka.

Рейтинг кандидатів без урахування партії:

Віталій Кличко – 30,9%

Андрій Пальчевський – 19,7%

Сергій Притула – 9,9%

Микола Томенко – 9,2%

Олександр Попов – 7%

Олександр Ткаченко – 6,4%

Дмитро Гордон – 4%

Андрій Білецький – 3,9%

Борислав Береза ​​- 2,9%

Андрій Іллєнко – 2,1%

Володимир Бондаренко – 2,3%

З урахуванням партійної підтримки в списку лідерів передвиборної гонки опинились:

Віталій Кличко («УДАР») – 30%

Андрій Пальчевський (сам) – 16,4%

Олександр Ткаченко (СН) – 11,8%

Сергій Притула («Голос») – 10,3%

Микола Томенко («Рідна країна») – 6,1%

Олександр Попов («ОПЗЖ») – 6,1%

Дмитро Гордон («Сила і честь») – 4,3%

Андрій Білецький («Нацкорпус») – 3,8%

Андрій Іллєнко («Свобода») – 3,1%

Володимир Бондаренко («Батьківщина») – 3%

Борислав Береза ​​(сам) – 2,7%

21% опитаних киян ще не визначилися зі своїм вибором.

У порівнянні з рейтингом, оприлюдненим в листопаді 2019 року, змінилася впізнаваність кандидатів. У телеведучого Андрія Пальчевського вона виросла з 63% до 64,2%. У чинного мера Віталія Кличка впала з 96 до 94%. Впізнаваність інших кандидатів також трохи зменшилася.

Зростання рейтингу Андрія Пальчевського пов’язане, в першу чергу, з його медійної активністю, вважають експерти.

«Основна причина в тому, що він виступає дуже часто на загальноукраїнських телеканалах … Він медійно дуже активний», – зазначив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спиридонов.

Нагадаємо, з листопада 2019 року без урахування партії рейтинг Андрія Пальчевського виріс більш, ніж на 5% (з 14,1% до 19,7%).

«Ми бачимо, що рейтинг Пальчевського виріс на 1%, а за критерієм рівня впізнаваності він, взагалі, зараз є рекордним: якщо ще кілька місяців тому ім’я Андрія Пальчевського було на слуху в 36,2% опитаних, то зараз показники досягли цифри в 63 ,4%», – зазначає директор Центру суспільного розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ» Юрій Лагутов.

Микола Спиридонов також прокоментував шанси Віталія Кличка. Згідно з результатами дослідження, більшість респондентів (37,6%) негативно оцінили роботу чинного мера і поставили йому «1» і «2» за п’ятибальною шкалою. Політичний консультант зазначив, що Кличко вважають «твердим двієчником». Крім того, будь-яка людина набридає виборцям за роки роботи в політиці.

Соціологічне дослідження провели в Києві. В його рамках опитали 1,5 тисячі громадян України віком від 18 років, які проживають в столиці.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close