Україна

Вступники, які бажають працювати в селах, будуть зараховані до медичних та педагогічних ВНЗ в першу чергу

Кабінет Міністрів України передбачав, що з 2019 року вступників до медичних та педагогічних ВНЗ, які хочуть працювати в селах, можуть зараховувати в першу чергу, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу уряду.

Рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

“Уряд визначив, як відбуватиметься первинне зарахування на бюджет тих абітурієнтів, які укладуть договір про відпрацювання в селах чи селищах міського типу”, – йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів.

Документ набуде чинності 1 січня 2019 року і діятиме із вступної кампанії 2019 року.

Правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних і педагогічних ВНЗ на спеціальності галузей знань “Освіта/Педагогіка” та “Охорона здоров’я”.

“Їм належить відпрацювати в сільській місцевості не менш ніж 3 роки – на цей період фахівцям безкоштовно нададуть житло з оплатою опалення й освітлення”, – підкреслюється в повідомленні.

Прогнозовану потребу у фахівцях з вищою медичною або педагогічною освітою в певній місцевості будуть визначати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щорічно до 1 лютого вони будуть подавати відповідний список до обладміністрацій, де до 1 березня будуть оголошувати конкурс на укладання договорів на відпрацювання.

Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або близьких до них).

Угоди з переможцями буде укладено до 30 травня.

“В результаті вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за певною спеціальністю (спеціалізацією) і рівнем вищої освіти”, – додають в Міносвіти.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір і почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені ВНЗ на його підготовку.

Нагадаємо, український центр оцінювання якості освіти оприлюднив правильні відповіді на тест з української мови та літератури.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button