Україна

Віце-спікер пропонує відмінити перехід на літній час: каже, це допоможе протидіяти агресору

Віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроект, яким пропонується відмінити перехід із зимового на літній час шляхом переведення годинника. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Руслан Стефанчук

«Сьогодні зареєстрував законопроект про «Про обчислення часу в Україні» (реєстр. номер 4201), яким передбачається встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу та відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинників. Доведено: щорічний перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров’я людей: погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб», – пише він.

Стефанчук зазначає, що прийняття закону «забезпечуватиме стабільний природній цикл життєдіяльності людини, сприятиме покращенню стану здоров’я і підвищенню працездатності населення».

Крім того, на його думку, проект закону спрямований на протидію агресії з боку Російської Федерації.

«Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлений час держави-агресора — Російської Федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій», – зазначає народний депутат.

Також Стефанчук вважає, що законопроект сприятиме євроінтеграційним прагненням України. «Адже 84 % відсотків жителів країн ЄС віддали голоси за скасування переходу на літній та зимовий час, що було підтримано Європейським Парламентом», – додав він.

Back to top button