Україна

Віце-прем’єр-міністр розповів про зарплату, якої йому не вистачає на життя

Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що не отримував 87 тисяч гривень зарплати за жоден місяць роботи в уряді, як про це повідомили у ЗМІ, пише «Німецька хвиля».

«Ні, я не отримував таких грошей ні за один місяць роботи в уряді. Та цифра, яка потрапила в інформаційний простір, – це сума до податків і зборів. За місяць я, в середньому, отримую в районі 50 тисяч гривень, 50-52. Якщо не помиляюся, саме такі гроші я отримав у грудні», – сказав Кулеба.

При цьому чиновник зазначив, що був би щасливий отримувати ту суму, яку назвали в ЗМІ, але «її в його гаманці немає».

На уточнююче питання, чи правильна все ж таки цифра у 87 тисяч гривень до вирахування податків та зборів, віце-прем’єр-міністр відповів ствердно.

«Я дуже хочу почути від того, хто критикує рівень зарплат, позицію: а яка справедлива зарплата для члена уряду?», – задався питання він

Справедливою ​​для своєї посади зарплату Кулеба вважає таку, яка б дозволила йому забезпечувати сім’ю і була «гідною винагородою за зусилля щодо захисту національних інтересів України».

«У нас в цій дискусії відсутній один важливий момент: є дуже багато критики про те, що ви отримуєте забагато, але абсолютно відсутня розмова про те, а скільки власне незабагато», – зазначив він.

За словами Кулеби, є дуже різні міністри. В деяких членів уряду є фінансові подушки, які дозволяють їм не зважати на офіційну зарплату. У деяких їх нема. «У мене, наприклад, немає великої фінансової подушки, тому я, що називається, живу на одну зарплату. Я жив на зарплату посла, яку я отримував, працюючи при Раді Європи. Ця зарплата дозволила мені зробити заощадження, частину яких я витрачаю щомісяця. Це робиться для того, щоб покривати ті фінансові розриви, які виникають через ту зарплату, яку я отримую в Україні», – додав він.

Нагадаємо, Міністр освіти та науки Ганна Новосад заявляє, що її заробітна плата в середньому складає 36 тисяч гривень на місяць. При цьому, на її думку, на таку зарплату вона б не могла утримувати дитину, яку планує народити в майбутньому.

Ознайомитись із заробітними платами всіх членів уряду можна за посиланням.

Додамо, що Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив Міністерству економіки переглянути зарплати топ-менеджерів і наглядових рад.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close