Україна

Вітренко роз’яснив, за що менеджери «Нафтогазу» отримають «шалені премії»

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявляє, що премії за отримані від «Газпрому» напередодні Нового року $2,9 мільярди ще не були призначені. Хоча це дійсно передбачено трудовими контрактами конкретних працівників компанії. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Я не є чиновником. Чиновник — це державний службовець. Він чи вона перебуває на службі в органах державної влади, і за визначенням не займається діяльністю з метою отримання прибутку. Натомість я працюю за контрактом в акціонерному товаристві Нафтогаз, у статуті якого визначено, що «метою діяльності Компанії є одержання прибутку від провадження господарської діяльності»», – пише Вітренко.

Він додав, що не призначає сам собі премію. «Це може робити лише Правління Нафтогазу — відповідно до рішення Наглядової ради Нафтогазу», – додає Вітренко.

«Я не просив та не лобіював розмір премії. Отримав таку, яку визначили. У моєму конкретному випадку премія була призначена за результат, який передусім залежав від моїх конкретних дій (англійською — controllable factors)», – зазначив він.

За його словами, премії не призначалися наперед. Вони призначалися за вже наявний результат. Тобто минулого разу — щодо отриманих у вигляді газу від Газпрому $2,1 мільярдів. «Наразі можу абсолютно чесно стверджувати, що премії за отримані від Газпрому напередодні Нового року $2,9 мільярди ще не були призначені. Хоча це дійсно прямо передбачено трудовими контрактами конкретних працівників компанії», – додав він.

«Моя позиція — бути відкритим та щирим у комунікації. Тому не уникав відповіді на це питання чи не намагався замилити очі читачам популістичними фразами. Чесно сказав, що за контрактами група працівників має отримати 1% від отриманих грошей (насправді навіть менше)», – пише Вітренко.

Нагадаємо, раніше з’явилась інформація про те, що топ-менеджери «Нафтогаз України» отримають близько 29 мільйонів доларів або 700 млн гривень.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close