Україна

Європейські ЗМІ написали про політичні рейтинги України

Європейське видання EUtoday, офіс якого розміщується в Лондоні, написало матеріал на основі останніх соціологічних рейтингів, проведених дослідницьким центром BURI (The Belgium-Ukraine Research Institute). Матеріал розміщений на головній сторінці і у ньому говориться про основних лідерів громадської думки в Україні.
Так, журналісти звертають увагу на те, що до нового складу Верховної Ради України мають шанс потрапити депутати від восьми політичних сил: ВО «Батьківщина», Блоку Петра Порошенка «Солідарність», партій «Опозиційний блок», «Громадянська позиція», «За життя», а також Радикальної партії Олега Ляшка, Об’єднання «Самопоміч» і нової політичної партії Володимира Зеленського.

В свою чергу, на виборах Президента України найбільшу кількість голосів у першому турі отримають Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Вадим Рабинович і Володимир Зеленський.
Такі дані були отримані за результатами соціологічного опитування, проведеного міжнародним
дослідницьким центром BURI (The Belgium-Ukraine Research Institute) 19-30 березня 2018 року.

Серед тих, хто вирішив брати участь у голосуванні на виборах Президента України, були отримані наступні результати: за Юлію Тимошенко віддали б свої голоси 10,2% опитаних, за чинного Президента України Петра Порошенка – 9,7%. Також до першої четвірки увійшов лідер партії «За життя» Вадим Рабинович (7,6%) і новачок політичних рейтингів Володимир Зеленський (7,2%).

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наступної неділі, то за яку політичну силу Ви б проголосували (відповіді серед тих, хто візьме участь у голосуванні)?
ВО «Батьківщина» 12,3
Блок Петра Порошенка «Солідарність» 11,4
«За життя» 7,9
«Громадянська позиція» 7,8
Опозиційний блок 7,4
Радикальна партія Олега Ляшка 6,9
Якби наступної неділі відбувалися вибори Президента України, то за кого б ви проголосували?
Прізвища за абеткою Серед тих, хто візьме участь у голосуванні
Юрій Бойко 4,8
Святослав Вакарчук 5,1
Анатолій Гриценко 5,6
Володимир Гройсман 5,3
Володимир Зеленський 7,2
Олег Ляшко 6,7
Петро Порошенко 9,7
Вадим Рабінович 7,6
Андрій Садовий 3,7
Юлія Тимошенко 10,2
Інший 17,7
Важко відповісти 16,4

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у найближчу неділю, то до нового складу
парламенту проходили б представники восьми політичних сил. Зокрема, за партію «Батьківщина» проголосували б 12,3% опитаних (серед тих, хто візьме участь у голосуванні), за «Солідарність» – 11,4%. Також до парламенту потрапляють партії «За життя» (7,9%), «Громадянська позиція» (7,8%), «Опозиційний блок» (7,4%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,9%), «Слуга народу» Володимира Зеленського (5,7%) та Об’єднання «Самопоміч» (5,3%).

Решта політичних партій набирає менше 5%, зокрема, Об’єднання правих партій («Національний корпус», «Свобода», «Правий сектор») – 4,1%, Партія Святослава Вакарчука – 2,1%, «УКРОП» – 1,9%.

Кількість респондентів, які віддали свої голоси за іншу політичну партію, склала 11,6%. Ще не
визначилися зі своїми вподобаннями – 15,6% респондентів.

«Слуга народу» 5,7
Об’єднання «Самопоміч» 5,3
Об’єднання правих партій («Національний корпус», «Свобода», «Правий сектор») 4,1
Партія Святослава Вакарчука (потенційна) 2,1
Українське об’єднання патріотів УКРОП 1,9
Інша партія 11,6
Важко відповісти 15,6

Міжнародний дослідницький центр BURI здійснював соціологічне опитування протягом 19-30
березня 2018 року. Загальна кількість респондентів (репрезентативна вибірка) – 2028 осіб. Метод опитування – особисте інтерв’ю. Похибка репрезентативного дослідження – 2,2%.

Джерело: eutoday

Back to top button