Україна

Виробництво автомобілів в Україні скоротилося у 52 рази

У березні 2018 року автомобільні заводи України виготовили 773 автотранспортні засоби, що в 52 рази менше, ніж було десять років тому в березні, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Асоціації автовиробників України (“Укравтопром”).

“У березні з заводів України вийшло 773 автотранспортних засобів. Виробничі потужності національного автопрому продовжують функціонувати лише на 2% від своїх можливостей, а такий обсяг випуску автотранспорту в 52 рази менше березневого результату десятирічної давності”, – йдеться у повідомленні.

В “Укравтопромі” наголошують, що повномасштабне виробництво легкових автомобілів в країні повністю зупинено.

“Вже не перший місяць статистику легкового сегмента національного автопрому формують виключно звіти про великовузлове складання. Минулого місяця кількість зібраних легкових автомобілів становила 683 шт. (всі на заводі “Єврокар”). Тільки завдяки надзвичайно низькій базі порівняння такий обсяг SKD складання сформував позитивну динаміку в легковому дивізіоні в порівнянні з березнем минулого року (+21%) і відносно попереднього місяця (+13%)”, – повідомили в асоціації.

Як зазначається, виробництво комерційних автомобілів в Україні зменшилося на 36% до березня 2017 року і на 20% до лютого 2018 року, становивши всього 28 автомобілів. У статистиці відсутні дані по КрАЗу, який з незрозумілих причин перестав розкривати інформацію про обсяги виробництва своїх автомобілів з серпня 2016 року.

Водночас, у березні було виготовлено 62 автобусів, що “на 24% менше показника річної давності і на 23% нижче лютневого обсягу виробництва”.

Нагадаємо, у Чернівцях почали тестувати нові тролейбуси Дніпро Т203 на автономному ходу, які курсують в мікрорайони, де поки відсутня система тролейбусних електроліній.

 

 

 

Back to top button