Україна

Віктор Медведчук дав велике інтерв’ю впливовому французькому альманаху Politique Internationale

У зимовому випуску Politique Internationale – одного з найбільш авторитетних французьких щоквартальних політичних альманахів, розрахованих на професійну аудиторію, – вийшло інтерв’ю голови Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. Редакція цього альманаху про міжнародні відносини, який більше 40 років видається в Парижі, назвала матеріал «Україна – Росія: Посередник».

Як визнали в Politique Internationale, саме це слово найточніше відображає ту роль, яку Медведчук грає в непростих відносинах між найбільшими країнами Східної Європи, повідомила 1News прес-служба ОПЗЖ.

Хоча Кембриджський словник дає і більш детальний переклад терміну «Le go-between»: «Людина, яка передає послання і говорить з тими, хто не може говорити один з одним». І це визначення точно характеризує позицію Медведчука і його роль у відносинах України і Росії, яку європейці розуміють дуже добре.

Про рівень професійної дискусії на сторінках цього видання свідчить те, що в зимовий випуск також увійшли інтерв’ю та статті єврокомісара з питань юстиції Дідьє Рейндерс, міністра Франції з європейських справ Клемана Бона, начальника Генштабу Франції генерала Франсуа Лекуантра, президента Молдови Майї Санду, екс-кандидата на посаду Президента Республіки Білорусь Світлани Тіхановскої та інших європейських політиків, вчених-міжнародників, філософів.

Медведчук на прохання Politique Internationale не тільки дав свою оцінку світовим політичним подіям і французьким державним діячам минулого, але й вичерпно відповів на питання про Україну, які цікавлять європейську політичну еліту. Наведемо ключові тези інтерв’ю:

  • Процес врегулювання конфлікту як і раніше в глухому куті через відсутність політичної волі. Її не було у Президента Порошенка, її немає і у Президента Зеленського.
  • Політика насильницької українізації, спроби заборонити святкування Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, переписування історії, прославляння нацизму і фашизму, жорстка санкційна політика – чи реально при цьому Зеленському та його команді повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас? Думаю, відповідь очевидна.
  • Україна продовжує залишатися найбільш корумпованою країною, за рівнем злочинності перебуває на 1-му місці в Європі, а за індексом привабливості для ведення бізнесу займає останнє місце в Європі.
  • Мирний план з детальним описом кроків для мирного врегулювання став частиною програми «Опозиційної платформи – За життя».
  • «Парламентський вимір «нормандського формату» дозволить зробити суттєве сприяння переговорному процесу в «нормандському форматі». Залучення парламентарів чотирьох країн «нормандської четвірки» (а план ОПЗЖ підтримали не тільки парламентарі Франції, а й Росії, і Німеччини, і навіть європарламентарі) здатне зрушити переговорний процес з мертвої точки.
  • Буде доречним згадати про ідею Великої Європи – від Лісабона до Владивостока. Окремі члени Євросоюзу вже розуміють, що треба керуватися інтересами національних економік, а не геополітичними «хотєлками» Вашингтона.

Останні новини

Back to top button