Україна

Віктор Медведчук: Без дотримання законів від демократичної держави залишиться одна назва

Всі зміни до Конституції України повинні проходити з дотриманням всіх процедур, регламентованих чинним законодавством. Про це заявив народний депутат Верховної Ради IX скликання, голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук, коментуючи журналістам звинувачення представників партії «Слуга народу» в тому, що опозиційна політсила затягує час з прийняттям законів, пише сайт партії.

фото 1News

«Коли «Слуги народу», не дай Боже, спростять нашу Конституцію і закони, в тому числі Закон про регламент, і це перестане бути вимогою, то тоді ніхто не буде, як вони кажуть, затягувати процедури», – зазначив народний депутат.

Віктор Медведчук підкреслив, що його партія наполягає на тому, щоб всі зміни, які вносяться сьогодні українським парламентом, були прийняті з виконанням норм законів, оскільки це – головний показник здорового, демократичного суспільства.

«Демократія – це процедури, а не буде процедур – не буде демократії. Якщо у партії влади вийде все спростити, це негативно позначиться на розвитку парламентаризму, держави і законотворчості в цілому. Ми зобов’язані виконувати всі законодавчі норми, які стверджують, що ми живемо в правовій демократичній державі, а не просто маємо назву держави, від якої може не залишитися нічого, якщо дійсно ці процедури будуть скасовані», – зауважив Віктор Медведчук.

Народний депутат також зазначив, що «Опозиційна платформа – За життя» підтримує скорочення кількості народних депутатів.

«Це наша позиція і моя особиста – ще з 2000 року. Я був одним з організаторів референдуму, коли 89% громадян України проголосували за зменшення складу Ради до 300 народних депутатів. Сьогодні у нас позиція наступна: ми розмістили на нашому сайті пропозицію щодо кількісної зміни складу парламенту. Ми вважаємо, що їх (народних депутатів, – ред.) має бути не більше 225. І необхідна пропорційна система виборів», – прокоментував парламентарій.

Народний депутат впевнений, що таке рішення може ефективно вплинути на законодавчий процес і з цим не повинно бути ніяких проблем. Підтримує «Опозиційна платформа – За життя» і введення імперативного мандату – права фракції позбавляти депутата його статусу. На думку голови політради, імперативний мандат дисциплінує, виключає корупційну складову в діяльності парламенту, а також зобов’язує народного депутата відстоювати інтереси тієї політичної сили, з якою він зайшов до парламенту.

Віктор Медведчук також зауважив, що його політична сила зробить все від неї залежне, щоб у Верховній Раді цього скликання враховувалися всі помилки минулого.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close