Україна

Військовим прокурором призначено екс-голову передвиборчого штабу Гриценка

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 11 вересня 2019 року підписав наказ про призначення Віктора Чумака заступником Генерального прокурора – Головним військовим прокурором. Про це 1News повідомила прес-служба ГПУ.

Зазначається, що призначення відбулось, керуючись статтею 9 Закону України «Про прокуратуру»,

Раніше, 10 вересня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський підписав погодження кандидатури Віктора Чумака для призначення на вказану посаду.

Віктор Чумак у 1995 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство».

До 1999 року працював у Національній академії державної прикордонної служби. У 2000 році – очолив управління правового забезпечення Державного комітету у справах охорони державного кордону України.

У 2004-2009 роках працював експертом, директором програм політичного аналізу та безпеки, директором Міжнародного центру перспективних досліджень.

Віктор Чумак був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань.

З 2012 року працював на посаді Голови Комітету Верховної ради з питань протидії запобігання корупції, а з 2014 року – заступника голови Комітету з питань запобігання і проти корупції.

Зазначимо, що Чумак є головою партії «Хвиля».

10 грудня 2018 року Віктор Чумак підтримав на президентських виборах-2019 лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та очолив його передвиборчий штаб.

7 вересня на своїй сторінці у Facebook він написав: «Ну і слава Богу». Більшість дописувачів зробили висновок, що таким чином він прокоментував інсайдерську інформацію про його майбутнє призначення.

Оновлено об 11:01: Сьогодні Віктор Чумак прокоментував так своє призначення: “Мені завжди везло на «життєві викрутаси» – на участь у серйозних змінах в житті сотен або навіть тисяч людей. Напевно тому, що я люблю робити в житті щось таке, що захоплює тебе цілком та повністю і додає шаленого драйву…. Руслан Рябошапка з яким ми разом працювали над новим антикорупційним законодавством збирає в прокуратурі потужну команду. Більше всього мене тішить те, що я знаю не тільки височенний професійний рівень цих людей, а головне! – їх мотивацію. І це не власна кишеня, чи непомірні амбіції, це те що у всьому світі зветься public good – суспільне благо. Я знаю точно що ніхто з цієї команди не обзаведеться «власним гаманцем» і не стане ні зливати, ні продавати нічиї справи. Я знаю точно, що ніхто з нас не планує «вляпалися в історію», але не проти стати абзацом в розділі «успішні зміни» в майбутньому підручнику з історії сучасної України. Напевно будуть і помилки, і по людям, і по рішенням. Але знаю, що ми зможемо їх і визнати і виправити”.

Мені завжди везло на «життєві викрутаси» – на участь у серйозних змінах в житті сотен або навіть тисяч людей. Напевно…

Опубліковано Віктором Чумаком Середа, 11 вересня 2019 р.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close