Україна

Війна переходить у затяжну фазу – Резніков

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Війна переходить у затяжну фазу - Резніков

Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Міністр оборони України Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков попередив європейських колег, що війна з РФ на території нашої держави переходить у затяжну фазу та озвучив побажання країнам-партнерам, чим допомогти, щоб цього не сталося.

 

За багатьма ознаками, Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої воєнної операції, війна перетворюється на затяжну фазу. Про це сказав Олексій Резніков у вівторок, 17 травня, виступаючи у Раді закордонних справ ЄС, на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО.

 

“Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони”, – сказав міністр.

 

Він підкреслив, що затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи.

 

“Враховуючи це, ми хочемо перемогти ворога та звільнити наші території у найкоротші терміни. Не дати Росії затягнути конфлікт. Тому ми дуже зацікавлені в отриманні міжнародної допомоги, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей”, – сказав Резніков.

 

Глава оборонного відомства наголосив, що є необхідність підвищити ефективність міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів – ЄС, НАТО, США, Великої Британії, Канади, Австралії, Японії та інших країн.

 

“Потрібно, по-перше, розкласти можливі надходження у три умовні кошики – короткостроковий, середньостроковий, довгостроковий; щоб формувати необхідні можливості та розраховувати на певні можливості у конкретний час. Це важливо, у тому числі з точки зору підготовки персоналу. По-друге, подивитися на всі надходження не лише через кількість, а через критерій розвитку здібностей Збройних сил України”, – сказав Резніков.

 

Глава МОУ каже, що в ідеалі метою є отримання озброєння та військової техніки не просто у вигляді окремих одиниць, а у вигляді organic unit.

 

“Щоб у результаті ми отримували не просто гармати, а одночасно засоби контрбатарейної боротьби, машини управління, БПЛА для наведення на цілі, засоби ППО/ПРО для прикриття. Елементи цього комплексу можуть надходити з різних країн, але за рахунок інтеграції ми отримаємо якісну перевагу” , – сказав міністр.

 

Крім того, продовжив Резніков, є країни ЄС, які не мають зброї чи інших потрібних нам позицій. Але які хочуть і можуть допомогти, зокрема, грошима.

 

“У цьому контексті можна розглянути можливість розширення інструментів EPF. Доповнити його елементом типу трастового фонду, куди країни ЄС, які не мають зброї, могли б передавати на управління кошти, які, за заявками України, будуть спрямовуватися іншим країнам ЄС як оплата за ті чи інші позиції”, – пропонує голова МОУ.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський розмовляв телефоном із президентом Франції Еммануелем Макроном. Він розповів французькому колезі про перебіг бойових дій та операції з порятунку військових із Азовсталі. Крім того, йшлося про перспективи переговорного процесу з РФ, постачання пального в Україну, військову допомогу від Франції та інші важливі теми.

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button