Україна

Відтепер справи Майдану розслідуватиме ДБР

Матеріали кримінальних проваджень складатимуть тисячі томів, отже створено Інвентаризаційну комісію, до складу якої увійшли представники ДБР, інформує 1NEWS з посиланням на Главком.

Розслідуванням злочинів, пов’язаних з масовими протестами в 2013 – 2014 роках, займеться підрозділ у структурі Державного бюро розслідувань. Про це повідомила пресслужба Генпрокуратури.

Таке рішення було прийнято іще вчора, 29 жовтня, на зустрічі генпрокурора Руслана Рябошапки і його заступника з директором бюро Романом Трубою. Відомства погодили дії в рамках передачі справ Майдану.

Директор ДБР Роман Труба вважає, що потрібно «ефективно інтегрувати слідчих ГПУ, які працювали над справами Майдану до нового підрозділу ДБР».

«Такі слідчі мають пройти конкурс за спрощеною процедурою, але для цього потрібно якнайшвидше прийняти зміни до закону України «Про Державне бюро розслідувань». Ця категорія проваджень є важливою і для нас, і для громадян України. Завдання не з простих – не втратити напрацювання за п’ять років, забезпечити подальше ефективне розслідування і показати результат. Створення окремого структурного підрозділу в ДБР – найбільш оптимальний спосіб реалізації цього завдання», – зазначив Труба.

Враховуючи, що матеріали кримінальних проваджень складатимуть тисячі томів, створено Інвентаризаційну комісію, до складу якої увійшли представники ДБР.

Водночас, Труба ззаявив, що треба якнайшвидше ухвалити зміни до закону України «Про Державне бюро розслідувань», які, у тому числі, стосуватимуться збільшення чисельності працівників ДБР.

«Провадження, які не завершені Генеральною прокуратурою України, будуть передані, у тому числі, в ДБР. При цьому ми не можемо збільшити кількість слідчих, оскільки чисельність працівників ДБР визначена Законом. Вже сьогодні на одного слідчого приходиться по 100 проваджень. Змінами до закону прибирається гранична чисельність працівників, за рахунок чого ми зможемо посилити слідчі та оперативні підрозділи», – підкреслив Труба.

 

 

 

 

Back to top button