Україна

Відставка Смолія: реакція G7, Євросоюзу та МВФ

В усіх міжнародних організаціях ця подія викликала негативну реакцію

Посли країн-членів “Великої сімки” (G7) відреагували на відставку голови Національного банку Якова Смолія, заявивши, що незалежність НБУ є “фундаментальним досягненням для України”.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Незалежний Нацбанк — фундаментальне досягнення для України, що зменшило корупцію, сприяло зростанню й врятувало збанкрутілий банківський сектор. Підрив цієї надважливої інституції був би великим кроком назад і поставив би під загрозу надійність реформ України і їхню підтримку”, — заявили  посли країн G7.

Заява про відставку голови Національного банку України Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску – “тривожний сигнал”, підрив цієї важливої інституції ставить під загрозу довіру до і підтримку порядку денного реформ в Україні.  Про це йдеться в заяві Європейської служби зовнішніх зв’язків.

“Оголошення про відставку голови Національного банку України Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску посилає тривожний сигнал. Банк повинен зберігати здатність незалежно виконувати свою роль. Підрив цієї важливої інституції ставить під загрозу довіру до і підтримку порядку денного реформ в Україні”, – зазначено в заяві.

Так, відзначається, що “створення сильного та незалежного Національного банку стало фундаментальним досягненням для України і як і раніше має вирішальне значення для майбутнього успіху країни”. “В останні роки Національний банк України зробив сміливі і такі необхідні кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України і сприяння сталому відновленню економіки. Політика Банку добре послужила українській економіці і українському народу через стабілізацію національної валюти, зниження інфляції і збільшення міжнародних резервів, реструктуризацію у всьому банківському секторі і повернення активів, втрачених в справах про банківські махінації”, – сказано в заяві.

“Шлях України до реформ є складним, особливо в нинішніх виняткових обставинах пандемії коронавируса. Європейський Союз буде і надалі підтримувати Україну в проведенні таких необхідних реформ і розраховує на те, що українська влада збереже свій рівень прихильності”, – додали в ЄС.

Незалежність Національного банку України перебуває в центрі програми, що підтримується Міжнародним валютним фондом, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови правління Нацбанку. Про це йдеться в коментарі речника МВФ щодо заяви про звільнення очільника НБУ Якові Смолія.

“Ми зауважили заяву про звільнення, подану головою Національного банку України Смолієм”, — заявив представник МВФ.

Як підкреслюють в установі, під керівництвом НБУ Смолієм в Україні “було досягнуто істотних звершень у забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці”.

“Саме тому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови”, — наголосили у Міжнародному валютному фонді.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close