Україна

Відомий магазин техніки оштрафували за рекламу «нижче пояса»

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до інтернет-магазину «Цитрус» і постановив стягнув з нього майже 7 тисяч гривень штрафу за дискримінаційну рекламу. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому 9 липня.

Так, суд задовольнив позовну заяву головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «Померанч» про стягнення штрафу в розмірі 5083 гривень та штрафу в розмірі 1700 гривень.

Позивач зазначив, що реклама, яку розповсюджував інтернет-магазин, містить ознаки дискримінації за ознакою статі.

Судом встановлено, що 05.04.2018 року на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області надійшла заява Громадської організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» щодо розповсюдження реклами, яка містить ознаки дискримінації та яка розповсюджується на сайті інтернет-магазину «Цитрус» (ТОВ «Померанч»).

«Натяки «нижче пояса» та відвертий глум над жінками стали своєрідним фірмовим почерком компанії. Тиражуються рекламні гасла на кшталт: «Взяла кредит, а не те, що ти подумав», «Розмір твого резюме – це не головне», «Подарунок кращий за кекс» тощо. Як правило, все це супроводжується еротизованими зображеннями жінок», – повідомили в організації, аргументуючи свій позов.

У рішенні суду зазначається, що у «Цитруса» намагались витребувати документи про вартість реклами, але компанія не надала відповідної інформації.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Померанч» розмістило рекламу, яка є дискримінаційною та порушує вимоги ст.   7   ч. 3 ЗУ «Про рекламу» та ст. 5 п. 5.2.9 Стандарту «Недискримінаційна реклама за ознакою статі»

Відповідно до ст. 1 Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок від 18.12.1979 року, ратифіковану Україною 12.03.1981 року, поняття «дискримінація щодо жінок» означає будь-яке розрізнення, виняток або обмеження за ознакою статі, спрямовані на ослаблення чи зведення нанівець визнання, користування або здійснення жінками, незалежно від їхнього сімейного стану, на основі рівноправності чоловіків і жінок, прав людини та основних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, громадській або будь-якій іншій галузі.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close