Україна

Відмова ЄС матиме наслідки – Зеленський


Відмова ЄС матиме наслідки - Зеленський

Глава держави не став спростовувати імовірність того, що у грудні саміт ЄС може відмовати у початку переговорів з Україною про вступ.

Можлива відсутність рішення саміту Євросоюзу у грудні щодо початку переговорів про вступ України до блоку стала би перемогою для Росії. Про це у віторок, 21 листопада, сказав президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президентом Молдови Маєю Санду у Києві.

Так, глава держави не став спростовувати імовірність того, що у грудні саміт ЄС може відмовати у початку переговорів з Україною про вступ.

Зеленський наголосив, що зараз найголовніше для України на євроінтеграційному шляху – виконувати всі рекомендації Єврокомісії.

“Є сім рекомендацій. Ми маємо їх повністю виконати, щоб до нас не було жодних запитань, щоб не виникало жодних можливостей сказати, що Україна щось не виконала”, – сказав він.

Але відмова з боку Євросоюзу матиме далекосяжні наслідки і “дуже хотілося б, щоб ми не давали зайвих перемог Російській Федерації”, наголосив Зеленський.

“Дуже хотілося б, щоб ми не грали на руку Росії. Тому що, якщо немає об’єднання, а навколо такого рішення дуже важливе єднання Європи, то після таких рішень можуть ламатися й інші рішення – про допомогу Україні, про санкційний тиск, про фінансову допомогу вже не тільки для України, а як виклик і для збереження єднання Європейського Союзу”, – зазначив президент.

Зеленський підкреслив, що наразі негативне рішення не ухвалене, але є побоювання не лише щодо позиції Угорщини.

“Ще немає проблеми. Я вважаю, що “слоном у кімнаті” може бути будь-хто, залежить від багатьох речей”, – сказав глава держави.

Раніше Шарль Мішель запевнив, що керівництво ЄС зробить все для того, щоб у грудні почалися офіційні переговори про вступ України і Молдови. Також він назвав три головні аргументи, за допомогою яких переконуватиме учасників саміту.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button