Україна

Верховний Суд України вперше ухвалив рішення про законність переходу громад з УПЦ МП до ПЦУ

Зазначається, що таким чином найвищою судовою інстанцією України вперше, з початку активного процесу переходів релігійних громад України з РПЦ в Україні до ПЦУ, прийнято рішення, яким підтверджено можливість та законність таких переходів і відхилено заперечення РПЦ в Україні проти цього

Верховний Суд України вперше ухвалив рішення про законність виходу релігійної громади з юрисдикції Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) та входження до Православної церкви України (ПЦУ).

Про це інформує 1NEWS з посиланням на ПЦУ.

“6 квітня 2021 року відбулося судове засідання Великої Палати Верховного Суду з розгляду справи № 910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування – виходу з юрисдикції Російської православної церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та входження до Православної церкви України. За результатом засідання було ухвалене рішення про законність такої зміни підпорядкування”, – йдеться у повідомленні прес-служби ПЦУ.

Зазначається, що таким чином найвищою судовою інстанцією України вперше, з початку активного процесу переходів релігійних громад України з РПЦ в Україні до ПЦУ, прийнято рішення, яким підтверджено можливість та законність таких переходів і відхилено заперечення РПЦ в Україні проти цього.

Як повідомляють у ПЦУ, 23 лютого 2019 року релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області, у зв’язку з утворенням автокефальної ПЦУ, провела загальні збори, на яких прийняла рішення перейти з РПЦ в Україні до ПЦУ. Але не бажаючи переходити до ПЦУ з усією релігійною громадою та, фактично, діючи проти волі самої релігійної громади, її настоятель звернувся до суду з позовом, в якому вимагав визнати цей перехід незаконним.

“Протягом досить тривалого часу цей позов розглядався у Господарському суді міста Києва, за результатом чого у лютому 2020 року було ухвалене рішення на користь настоятеля релігійної громади РПЦ в Україні. В подальшому, це рішення було залишене без змін і судом апеляційної інстанції”, – кажуть у ПЦУ.

І лише 6 квітня 2021 року Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність рішення релігійної громади с. Сутківці, Хмельницької області, про перехід з Російської Православної Церкви в Україні до Православної Церкви України.

Back to top button