Україна

Верховний Суд України підтвердив заборону для невакцинованих дітей на відвідування школи

Верховний суд України вважає, що забороняючи невакцинованим дітям відвідувати школу, держава піклується про безпеку життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу

Верховний суд України ухвалив, що відсторонення від занять у школі невакцинованої за віком дитини законне й гарантує безпеку всіх учнів.

Про це інформує 1NEWS.

“Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком”, – йдеться в повідомленні Верховного Суду.

За інформацією суду, згідно зі статтею 53 закону України “Про освіту”, “здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля”.

У повідомленні зазначається, що закон надає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині, водночас у справі, яка переглядалася, індивідуальне право відмовитися від щеплення “протиставляється загальному праву суспільства, інших батьків і їхніх дітей”.

“Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, зокрема й самої нещепленої дитини. Отже, право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси”, – пояснюють у Верховному Суді.

Водночас, за інформацією суду, право дитини на здобуття освіти не порушено, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати навчальний заклад за відсутності щеплень, встановлено альтернативні способи здобуття освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button