Україна

Верховний суд підтвердив незаконність ліквідації банку «Хрещатик»

Верховний суд визнав незаконним рішення НБУ про виведення з ринку банку «Хрещатик». Зокрема, Верховний суд відмовив Національному банку в перегляді рішень судів попередніх інстанцій про визнання незаконним рішення регулятора про виведення з ринку банку «Хрещатик», пише «Економічна правда» з посиланням на постанову суду.

Окружний адміністративний суд Києва 28 лютого 2017 року визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку «Хрещатик».

30 травня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив ухвалу без змін.

Нацбанк не погодився з цими рішеннями судів і подав касаційну скаргу.

20 грудня 2017 року регулятор отримав ухвалу Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року, яким касаційна скарга НБУ залишена без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій – без змін.

Регулятор звернувся до Вищого суду за переглядом рішення, але і тут отримав відмову.

«У задоволенні заяви НБУ про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року відмовити. Ухвала Вищого адміністративного суду України залишити в силі», – йдеться в документі.

Раніше у Фонді гарантування вкладів повідомили, що комплексний аналіз неплатоспроможного банку “Хрещатик” свідчить про причетність керівництва фінустанови і його власників до збитків на суму понад 2,5 мільярда гривень.

5 квітня 2016 року НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.

24,9379% акцій банку належали Київській міській державній адміністрації. Опосередкованими власниками банку були Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.

Новини за змістом

загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close