Україна

Верховна Рада збільшила чисельність ЦВК

Закон спрямовано на забезпечення такого представництва політичних сил у складі Центральної виборчої комісії, що відповідатиме рекомендації, висловленій у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи

Верховна Рада збільшила кількісний склад Центральної виборчої комісії із 15 до 17 членів.

За ухвалення законопроекту №9090 в цілому проголосувало 236 депутатів, повідомляє 1NEWS.

Закон встановлює, що ЦВК складається з 17 осіб, тоді як за чинним законом “Про Центральну виборчу комісію” встановлюється, що до її складу входить 15 осіб.

“Ми зможемо розв’язати дилему, коли в поданні (Президента щодо кандидатів на посаду членів комісії – ред.) є 14 кандидатур на 13 вакансій… Ми зможемо розв’язати дилему і дати можливість усім фракціям парламенту мати своє представництво. Цей спосіб дозволяє нам політично взяти на себе відповідальність і вирішити усі суперечності”, – наголосив під час доповіді щодо законопроекту його автор Голова ВР Андрій Парубій.

Закон спрямовано на забезпечення такого представництва політичних сил у складі Центральної виборчої комісії, що відповідатиме рекомендації, висловленій у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи 2203 (2018), щодо необхідності пропорційного представництва парламентських політичних фракцій у цьому органі.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close