Україна

Верховна Рада висунула Сенцова на Нобелівську премію

Відповідний проект постанови підтримали 245 депутатів

Рада ухвалила заяву про висунення кандидатури українського кінорежисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

 

Відповідний проект постанови №9040 підтримали 245 депутатів, повідомляє 1NEWS.

«З огляду на мужню поведінку Олега Сенцова, якого протиправно утримують у Російській Федерації протягом 4 років за прояв героїчного ненасильницького протесту проти незаконної окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, міста Севастополь та окремих районів Донецької та Луганської областей, за відстоювання прав людини, за готовність пожертвувати своїм життям заради свободи інших, Верховна Рада України висуває кандидатуру Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру», – йдеться у заяві.

У документі також зазначається, що Сенцов протягом усього періоду незаконного утримання під вартою, ризикуючи власним життям, демонструє приклад мужнього ненасильницького спротиву у боротьбі за базові права та свободи людини.

Як відомо, щороку Норвезький Нобелівський комітет запрошує конкретних кваліфікованих людей для представлення номінацій на Нобелівську премію миру. Статут Фундації Нобеля визначає осіб, що мають право висувати номінації на Нобелівську премію миру. Зокрема, номінувати можуть члени національних парламентів й урядів різних країн, лауреати цієї премії.

За словами голови Комітету ВР у закордонних справах Ганни Гопко, процес відбору кандидатів проходить кілька етапів. Лютий, за її словами, є останнім терміном для подання кандидатур, у лютому-березні складається короткий список номінантів. На початку жовтня Нобелівський комітет обирає лауреатів Премії миру більшістю голосів.

Церемонія вручення Нобелівської премії відбувається 10 грудня в Осло.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close