Україна

Верховна Рада України ухвалила важливий для земельної реформи закон

Закон затвердив порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №2195 про внесення змін до Земельного кодексу України та закону України “Про оренду землі” щодо продажу на електронних аукціонах земельних ділянок, які перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.

Про це інформує 1NEWS.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроєкт забезпечує публічність і прозорість продажу та передання в користування земельних ділянок державної та комунальної власності в електронній системі торгів, проведених в інтернеті у форматі аукціону в режимі реального часу.

Документ уточнює, що земельні торги відбуватимуться відповідно до договору між організатором торгів й оператором електронного майданчика.

Рішення про проведення земельних торгів ухвалюватиме організатор, назвавши стартову ціну лота, термін та інші умови користування земельною ділянкою, а також уповноважена ним особа для укладання відповідного договору.

Розмір винагороди оператору електронного майданчика, порядок її сплати і повернення, а також інші деталі організації земельних торгів у подальшому будуть визначені Кабінетом Міністрів України в установленому порядку.

Також законопроєкт виключає участь “виконавця” з суб’єктів земельних торгів – участь в організації та проведенні земельних торгів братимуть організатор та оператори електронних майданчиків. З огляду на це учасники платитимуть свої внески не на розрахункові рахунки виконавця, а на рахунки операторів майданчиків, котрі проводять торги.

За підсумками аукціону з учасником, який запропонував найвищу ціну (цінова пропозиція) за земельну ділянку або найвищу плату за користування нею, укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди, прав на здійснення забудови бо успадкування земельної ділянки.

Нововведенням документа є зміна реєстраційного та гарантійного внесків, розмір яких в майбутньому визначатиметься з урахуванням вимог уряду, але не зможе становити менше ніж 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки (стартового розміру річної оренди ділянки).

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button