Україна

Верховна Рада ухвалила закон про “суд у смартфоні”

Законопроєктом передбачається функціональне призначення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, надання доступу до матеріалів, які в ній зберігаються, можливість її інтеграції з іншими інформаційними системами

Верховна Рада України запровадила інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування – так званий “суд у смартфоні”.

За прийняття законопроєкту № 5246 у цілому проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226, – інформує 1NEWS.

Впровадження цієї системи стосується тільки Кримінального процесуального кодексу. Вона забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації.

Законопроєктом передбачається функціональне призначення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, надання доступу до матеріалів, які в ній зберігаються, можливість її інтеграції з іншими інформаційними системами.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв створити “суд у смартфоні” в березні 2021 року. Утім, з 2018 року в Україні працює платформа “Електронний суд”, яка є складовою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та якою можна користуватися і на смартфонах.

Пропозиція Зеленського стосується мобільного додатку до “Електронного суду”. Також планується усунути проблеми у правовому забезпеченні функціонування платформи, пояснив раніше DW заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький.

Зараз у процесуальних кодексах України передбачено, що всі документи до суду потрібно подавати в паперовому вигляді. Водночас інші закони, навпаки, прирівнюють електронні документи до паперових аналогів і зобов’язують посадовців визнавати їх легітимними. Через цю правову колізію у деяких судах просто відмовляються приймати судові заяви та документи в електронному вигляді.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button