Україна

Верховна Рада ухвалила закон про податкову амністію

Закон дає фізичним особам можливість добровільно задекларувати свої активи, придбані за рахунок тіньових доходів у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року

Верховна Рада України ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб із 1 вересня 2021 року.

Про це інформує 1NEWS.

Закон дає фізичним особам можливість добровільно задекларувати свої активи, придбані за рахунок тіньових доходів у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Податкова амністія не розповсюджується на тих осіб, хто у будь-який період із 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції.

“Одна з цілей цієї амністії – повернення коштів, які резиденти вивели за кордон і які там залишаються у наших резидентів. Для цього впроваджуємо для коштів, які залишаються за кордоном, ставку 7 відсотків або 9 відсотків. Для коштів, які вони повернуть в Україну і задекларують, ставка 5 відсотків”, – зазначив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Наприкінці березня Верховна Рада ухвалила за основу президентський законопроєкт №5153 із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб.

Окрім цього, парламент підтримав у першому читанні законопроєкти №5355 і №5356 з пакету про податкову амністію. Вони пропонують сплату збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками: 5 відсотків – загальна ставка, 9 відсотків – щодо активів, розміщених за кордоном, 2,5 відсотка – за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подання декларації.

В Міжнародному валютному фонді раніше розкритикували такий принцип добровільного декларування.

“Податкові амністії часто шкодять збору податків у довгостроковій перспективі, оскільки вони відлякують людей від сплати майбутніх податків, змушуючи їх думати, що буде чергова амністія в майбутньому”, – заявив колишній глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button