Україна

Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс України

Його основним завданням є створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій

Верховна Рада України у четвер, 19 грудня, ухвалила в цілому законопроект про Виборчий кодекс України, з поправками Президента України Володимира Зеленського.

Відповідне рішення підтримали 330 народних депутатів України, передає 1NEWS.

Основним завданням законопроекту №0978 є створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

На думку авторів законопроекту, прийняття цього Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні.

“Кодексом не передбачено належних гарантій участі осіб з інвалідністю у виборчому процесі нарівні з іншими, як того вимагає Конвенція про права осіб з інвалідністю, ратифікована Законом України “Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї”, зокрема шляхом забезпечення того, щоб процедури, приміщення та матеріали для голосування були підхожими, доступними та легкими для розуміння й використання”, – йдеться у порівняльній таблиці з поправками Зеленського.

Також, відповідно до поправок Президента, скасування реєстрації особи як кандидата повинно мати наслідком втрати ним статусу суб’єкта виборчого процесу саме як кандидата, а не позбавляти його статусу виборця.

“Положення кодексу обмежують право громадських організацій оскаржувати до суду рішення ЦВК щодо офіційних спостерігачів на виборах Президента України та нардепів”, – зазначив представник Президента України Володимира Зеленського у ВР Руслан Стефанчук, обговорюючи пропозиції Зеленського.

За його словами, положення кодексу не узгоджується з законом “Про політичні партії” в частині відшкодування витрат з фінансуванням передвиборчих агітації та інших законів.

“Окрім того у кодексі не повною мірою враховані рекомендації міжнародних експертів, а його положення потребують техніко-юридичного доопрацювання”, – зазначив Стефанчук.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close