Україна

Верховна Рада призначила четверо нових міністрів в уряд Шмигаля

Таким чином, жінок в уряді Дениса Шмигаля суттєво побільшало і тепер їх буде п'ятеро

Верховна Рада проголосувала за призначення одразу чотирьох міністрів – оборони, з реінтеграції тимчасово окупованих територій, економіки та з питань стратегічних галузей.

Про це інформує 1News.

Олексій Резніков став третім керівником оборонного відомства за президентства Володимира Зеленського. Окрім строкової служби у повітряно-десантних військах він ніколи не був пов’язаний з армією чи силовими структурами.

Значна частина його кар’єри до роботи в Кабміні – це адвокатська діяльність. Він народився у Львові і закінчив Львівський національний університет ім.Франка за спеціальністю “правознавство”.

За часів адвокатської діяльності вів кілька гучних справ – третій тур президентських виборів у 2004 і захист Віктора Ющенка, захист Віктора Пінчука та Ріната Ахметова у справі приватизації “Криворіжсталі”.

Багато років працював у київській владі з Віталієм Кличком.

На його колишню посаду – віцепрем’єра – міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій – прийшла депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук. Вона, як і її попередник на цій посаді, зі Львівщини.

У 2020 Ірина Верещук балотувалася у мери Києва, але посіла лише п’яте місце, набравши трохи більше 5% голосів

Народжена у Раві-Руській, у 2010-2015 Ірина Верещук була мером цього міста.

Має дуже різнобічну освіту – від спеціальності “міжнародна інформація” Військового інституту при Львівській політехніці, правничого факультету Львівського університету імені Івана Франка до Львівського регіонального інституту державного управління, а також захистила дипломну роботу в Центрі Східноєвропейських студій Варшавського університету.

У 2020 році Ірина Верещук балотувалася у мери Києва, але посіла лише п’яте місце, набравши трохи більше 5% голосів.

На посаду міністра стратегічної промисловості замість Олега Уруського призначили голову митної служби Павла Рябікіна.

Як і новий міністр оборони, він має правничу освіту і є юристом-міжнародником з дипломом та аспірантурою Київського університету імені Тараса Шевченка, а стажування проходив в університетах Ляйпцига та Кіля.

У 2005-2006 за часів президента Ющенка Павло Рябікін вже працював в уряді Юрія Єханурова на посаді заступника міністра транспорту та зв’язку. Потім був послом в Данії.

Він також встиг попрацювати і в КМДА з Віталієм Кличком – у 2014-2015 роках. А перед цим був членом парламенту від фракції Кличка “УДАР”.

Далі був гендиректором аеропорту “Бориспіль”, а на посаду голови Митної служби його призначили менше року тому – у листопаді 2020.

Показово, що за місяць до призначення на митницю він балотувався у Київраду від партії мера Віталія Кличка “УДАР”.

На посаду міністра економіки та цілого першого віцепрем’єр-міністра фракція “Слуга народу” запропонувала заступницю голови Офісу президента Юлію Свириденко. Вона замінила Олексія Любченка, у якого у день звільнення були обшуки у справі щодо зловживання податками.

Зараз вона прийшла в уряд з офісу президента, але у 2019-2020 вже працювала в Кабміні на посаді заступниці міністра економіки – і в уряді Олексія Гончарука, і в уряді Дениса Шмигаля.

Народжена у Чернігові Юлія Свириденко у 2018 виконувала обов’язки голови Чернігівської ОДА.

За часів президента Порошенка Юлія Свириденко очолювала Чернігівську ОДА

Освіту нова міністерка економіки здобула у Київському торгово-економічному університеті.

У кріслі звільненого міністра екології Романа Абрамовського як виконуючий обов’язки поки що працюватиме його перший заступник Руслан Стрілець.

Він має дипломи про вищу освіту за чотирма спеціальностями: “Міжнародна економіка”, “Правознавство”, “Екологія та охорона навколишнього середовища” та “Публічне управління та адміністрування”.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button