Україна

Верховна Рада провалила голосування за легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї

За законопроект проголосували лише 88 народних депутатів

Верховна Рада України провалила голосування в першому читанні проекту закону № 4335 “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї”, який серед іншого передбачав легалізацію обігу короткоствольної вогнепальної зброї.

За законопроект проголосували лише 88 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів, інформує 1NEWS.

Відхилено було також пов’язаний законопроект № 4336 про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї”.

Відповідно до пояснювальної записки, законопроектом встановлювалися б наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

А — автоматична вогнепальна зброя;
В — гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
С — короткоствольна вогнепальна зброя;
D — довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е — довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з посвідченням водія, згідно з документом, запроваджувалося б посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. Крім цього, на кожну одиницю зброї впроваджувалося б технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання посвідчення власника зброї мали б дієздатні громадяни України, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
  • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з законопроектом, мало б запроваджуватися обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї, а також Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення; курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Визначалися б також заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Регулювалися б питання набуття у власність юридичними особами цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів, зберігання цивільної зброї та бойових припасів, застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту тощо.

Встановлювалися б загальні засади ведення спеціального обігу вогнепальної зброї та бойових припасів і діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

Зазначимо, що комітет ВР з питань правоохоронної діяльності наприкінці січня рекомендував Раді проект закону за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

Джерело: УНН

Back to top button