Україна

Верховна Рада проголосувала за закріплення в Конституції курсу України до ЄС та НАТО

Верховна Рада внесла до Конституції зміни відносно закріплення курсу України до Європейського союзу та НАТО. За прийняття законопроекту №9037 у цілому проголосувало 334 депутати, повідомляє кореспондент 1News.

фото 1News

Перед голосуванням у Верховній Раді виступив Президент Петро Порошенко. «Сьогодні історичний день. День, коли у Конституції буде закріплено як зовнішньополітичні орієнтири: рух України до Європейського Союзу, рух України до Північноатлантичного Альянсу», – зазначив він.

За словами Глави держави, 9-10 років тому в парламенті лунали заклики до багатовекторності, «лунали безвідповідальні заклики до позаблоковості». «Хочу всім нагадати, в 2014 році в лютому агресія Росії почалася тоді, коли Росія напала на Україну, яка мала позаблоковий статус. І не від чого це не врятувало», – додав Порошенко.

«І зараз ми маємо рішуче рухатись вперед, дорогою до членства в ЄС і НАТО. Великий друг України і великий мій друг Єнс Столтенберг на цьому тижні заявив про те, що двері НАТО відкриті для будь-якої країни, яка здатна реформувати країну і забезпечити виконання цілей Вашингтонського договору. Це саме про Україну. П’ять останніх років ми саме тим і займаємось», – зазначив Президент.

Результати голосування у Верховній Раді депутати зустріли оплесками.

Нагадаємо, 22 листопада Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект № 9037 про внесення змін до Конституції в частині закріплення стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Поправки вносяться до статей 85, 102, 116 та преамбули Конституції України, якими передбачено відповідальність за євроінтеграцію та вступ до ЄС та НАТО з боку Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів.

Останні новини

Back to top button