Україна

Верховна Рада проголосувала за заборону встановлення домашніх наземних сонячних електростанцій

Це призведе до того, що мало хто з українців зможе поставити СЕС більше ніж 10 кВт, оскільки на дахах не поміститься об'єкт більшої потужності.

Верховна Рада врахувала правку про ненадання “зеленого” тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям (СЕС), затвердивши закон про “зелені” аукціони (“Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії” №8449-д).

Про це повідомляє 1NEWS.

Під час розгляду документа правку було відхилено, проте в. о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський напередодні голосування за законопроект знову виніс її на розгляд, і парламент усе ж затвердив її.

Отже, народні депутати запровадили умову отримання “зеленого” тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт – установлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Умова почне діяти з 2020 року.

На сьогодні тариф на відпуск е/е в оптовий ринок для “домашніх” СЕС (їхня потужність – до 30 кВт, розміщення – без обмежень) становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Як зазначив енергетичний експерт, співзасновник громадської організації Greencubator Андрій Зінченко, де-факто заборона встановлення домашніх наземних станцій на практиці призведе до того, що мало хто з українців зможе поставити СЕС більше ніж 10 кВт, оскільки на дахах не поміститься об’єкт більшої потужності.

На його думку, ситуації, коли деякі підприємці маніпулятивно встановлюють цілі “гірлянди” домашніх СЕС у покинутих селах, необхідно врегулювати іншим способом, а не забороною встановлювати всім домогосподарствам наземні сонячні панелі.

У січні-березні 2019 року 1393 українських домогосподарства встановили сонячні електростанції потужністю 33 МВт.

До початку квітня їхня загальна кількість досягла 8850 сімей, а загальна встановлена потужність – 190 МВт, що приблизно на 20% більше, ніж було на початок року.

Потужність домашніх СЕС становить у середньому 21,5 кВт на сім’ю.

Найбільшу кількість станцій встановлено в Дніпропетровській (1072 на 25 МВт), Київській (904 на 25 МВт), Тернопільській (808 на 21 МВт), Івано-Франківській (50 на 13 МВт) і Кіровоградській областях (562 на 15 МВт).

Джерело: “Інтерфакс-Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close