Україна

Верховна Рада не змогла відмінити карантин вихідного дня

Верховна Рада не змогла відмінити рішення Уряду про запровадження карантину вихідного дня. За Постанову №4381 проголосувало 149 депутатів при необхідних 226, повідомляє кореспондент 1News.

фото 1News

«Рекомендувати Кабміну протягом трьох календарних днів з дня набрання чинності цією постановою переглянути обмежувальні заходи, встановлені постановою КМУ “Про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19” №641 з наступними змінами, з метою пом’якшення обмежень щодо заборони у вихідні дні», – говориться в тексті документа.

Зазначимо, що в 16 листопада на погоджувальній раді тимчасово виконуюча обов’язки голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявляла, що підтримує відміну карантину вихідного дня. Вона є однією з ініціаторів відповідного проекту разом із ще п’ятьма народними депутатами з різних фракцій. Серед них і лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, і лідер партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Зазначимо, що фракція «Слуга народу» дала тільки 34 голоси за відміну карантину вихідного дня.

В той же час Верховна Рада підтримала рішення про завчасне інформування населення про обмежуваальні заходи. За проект постанови № 4320 проголосували 303 депутати.

“Для того, аби уникнути негативних наслідків посилення протиепідемічних заходів (колапсу бізнесу, масових протестів та ін.), зокрема у разі запровадження локдауну на території України, необхідно:
• по-перше, проінформувати громадян заздалегідь про повний перелік таких заходів, щоб люди мали час підготуватися до нових правил;
• по-друге, разом із посиленням протиепідемічних заходів проінформувати про підтримку, що буде надаватися найвразливішим групам населення, а також суб’єктам господарювання;
• по-третє, запровадити законодавчі зміни щодо надання пільг бізнесу та підтримки громадян до моменту введення локдауну”, – говориться в пояснювальній записці до проекту.

“Не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів поінформувати про програми (заходи), які будуть введені для підтримки вразливих груп населення, працівників і суб’єктів господарювання, зокрема з організації перевезень працівників до місця роботи і у зворотному напрямку “, – зазначено в постанові.

Пропонується не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше таких заходів внести в Раду проект закону про державну підтримку та пільги для населення і бізнесу, які будуть відчувати негативні наслідки у зв’язку з посиленням карантину.

Сьогодні на звіті у Верховній Раді прем’єр-міністр Денис Шмигаль попереджав, що без карантину вихідного дня кількість нових випадків захворювання на коронавірус щодня може зрости до 20 000.

Нагадаємо, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка починаючи з 14 листопада в Україні заборонено приймати відвідувачів закладам громадського харчування, салонам краси і спортзалам. Можуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, АЗС та громадський транспорт.

Останні новини

Back to top button