Україна

Верховна Рада дозволила «Чорноморнафтогазу» використовувати надра в окупованому Криму

Верховна Рада ввела мораторій на банкрутство державної акціонерної компанії «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 року. За прийняття відповідного законопроекту в цілому проголосували 230 депутатів.

Законопроект також передбачає, що надані «Чорноморнафтогазу» спеціальні дозволи на користування надрами на окупованій території, термін дії яких закінчився в період анексії Криму, будуть автоматично продовжені на період тимчасової окупації.

Як пишуть «Українські новини», у травні 2017 року Рада в другому читанні й у цілому підтримала законопроект №5370 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стабілізації діяльності «Чорноморнафтогазу». За документ проголосували 233 депутати.

Однак у червні Порошенко ветував цей закон.

Порошенко зазначив, що прийнятий закон не може бути підписаний, тому що він передбачав зупинку виконавчих проваджень і заходів примусового виконання судових рішень, що суперечить нормам Конституції України, якими закріплені обов’язковість судового рішення й забезпечення державою виконання судового рішення у встановленому законом порядку.

100% «Чорноморнафтогазу» належить Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України”

17 березня 2014 року влада анексованого Росією Криму націоналізувала майно «Чорноморнафтогазу» на території півострова й у межах континентального шельфу.

Компанія зберегла юридичний статус на контрольованою Україною території й протягом 2014-2015 років займалася роботою з відновлення документів на право власності на втрачені в результаті анексії Криму активи.

Наразі «Чорноморнафтогаз», зареєстрований у Києві, вживає заходів для налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

У жовтні 2016 року «Нафтогаз» і 6 її дочірніх компаній – «Чорноморнафтогаз», «Укртрансгаз», «Лікво», «Укргазвидобування», «Укртранснафта» і «Газ України» – ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням нею активів групи в Криму.

Новини за змістом

загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close