Україна

Венедіктова орендує державну резиденцію у “Пущі-Водиці” за вдвічі нижчою ціною на ринку

Генпрокурорка запевнила, що не збирається довго залишатися в цьому будинку

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова орендує державну резиденцію у комплексі відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами за цінами, вдвічі дешевшими за офіційну розрахункову вартість оренди інших будинків на території цього ж комплексу.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні програми “Схеми“, – інформує 1NEWS.

Як раніше стало відомо, очільниця Генпрокуратури скористалася секретною постановою Кабінету міністрів від 19 червня за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, якою були внесені зміни до іншої урядової постанови “Про державні дачі та резиденції”, що дозволило користуватися ними не тільки президенту, прем’єр-міністру та голові Верховної Ради, як це було раніше, але й іншим громадянам “у визначеному суб’єктом управління порядку”.

Але як з’ясували журналісти “Схем”, на практиці скористатися таким правом пересічний громадянин не зможе. На запит “Схем”, чи можна взяти в оренду державну резиденцію чи дачу, у Державному управлінні справами відповіли відмовою.

“(…) порядком передбачено проведення екскурсій на таких об’єктах, а також громадських і культурно-мистецьких заходів. Вказані об’єкти в оренду не передаються”, – зазначили в ДУС, якому підпорядковується комплекс “Пуща-Водиця”, у відповідь на запит “Схем”.

Окрім письмової відповіді, цю інформацію журналістам підтвердили і телефоном у Державному управлінні справами – “державні резиденції в оренду передаватися не можуть”.

Згідно із договором оренди, який “Схеми” отримали у своє розпорядження, у липні цього року Венедіктова орендувала будинок зі спеціальним статусом державної резиденції в “Пущі-Водиці” загальною площею майже 700 квадратних метрів.

“Комплекс надає у тимчасове користування державну резиденцію загальною площею 675,1 кв.м, що складається з житлового будинку, в якому 6 кімнат та інших допоміжних приміщень та майна. Термін дії договору – з 9 серпня по 13 вересня 2020. За користування наданим приміщенням користувач здійснює оплату щомісячно у розмірі 63 тисяч 990 гривень“, – йдеться в договорі оренди, підписаним напряму з Венедіктовою.

Знімальна група також двічі, вранці 15 та 16 вересня помічала, як дві автівки Mercedes S-класу виїжджали з території комплексу і прямували в бік центру Києва. Пізніше “Схеми” зафіксували заїзд цього кортежу до Офісу генпрокурора.

Згідно з інформацією джерел “Схем”, обізнаних із ситуацією, оренда державної резиденції для Венедіктової була продовжена до 11 жовтня.

І така оренда вартує для генпрокурорки вдвічі дешевше, ніж коштує користування іншими будинками комплексу “Пуща-Водиця”, навіть без особливого статусу – йдеться у розслідуванні.

За даними ДУС, які отримали журналісти, вартість оренди одного квадратного метра у приміщеннях найвищого класу у цьому комплексі, затверджена у 2015-му році, складала майже 170 гривень на місяць. Будинок, де мешкає Венедіктова, не лише належить до найбільш облаштованих приміщень на території, а й має статус державної резиденції. Але квадратний метр оренди, судячи з укладеного контракту, коштує Венедіктовій лише 95 гривень на місяць.

 

Тобто, підкреслюють журналісти, якщо брати за основу офіційно затверджений розрахунок ДУС, оренда державної резиденції для Венедіктової мала би обійтись не у шістдесят тисяч гривень на місяць, а майже вдвічі більше – 115 тисяч гривень.

Окремо “Схеми” звернули увагу на особу того, з ким були підписані договори оренди. Це керівник комплексу відпочинку “Пуща Водиця” Євген Єгоров. Він – підозрюваний у справі щодо незаконного привласнення колишнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним земельної ділянки у Пущі Водиці і будівництва там житлового будинку. За версією ОГП, який розслідує цю справу, Єгоров, як директор комплексу, допоміг у цьому Кузьміну. При цьому окреме провадження НАБУ проти самого Кузьміна, який тепер є народним депутатом від ОПЗЖ, вже закрите Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

14 вересня Оболонський районний суд Києва повернув прокурорам обвинувальний акт щодо Єгорова як “невідповідний”. В ОГП подали апеляцію. У коментарі журналістам адвокат Єговорова Артем Захаров повідомив: “Кримінальне провадження, яке міститься у розслідуванні Єгорова, є незаконним із самого початку. Єдиним приводом для цього кримінального переслідування стала відмова Єгорова надати завідомо неправдиві показання про нібито вчинення ним кримінальних правопорушень колишнім першим заступником прокурора Ренатом Кузьміним”.

Нині підлеглі Ірини Венедіктової у суді намагаються довести вину Єгорова, який своїм підписом дозволив Венедіктовій оселитися у державній резиденції – йдеться у розслідуванні.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила про причини, котрі змусили її переїхати в державну резиденцію, що перебуває на балансі Державного управління справами (ДУС).

“Переїзд у цей будинок – тимчасовий захід і перебралася я туди зовсім не тому, що я дуже хотіла поліпшити свої житлові умови. Так було необхідно вчинити в той конкретний момент часу і пов’язаний цей момент був виключно з міркуваннями безпеки”, – запевнила генпрокурорка. “Багато чого сталося за останній час, про що я розповісти не можу: від підкинутих дроном политих кров’ю мертвих птахів на балкон мого будинку до куди неприємніших і по-справжньому небезпечних обставин, суть яких я зараз розкривати не маю наміру”, – написала Венедіктова.

Генпрокурорка запевнила, що не збирається довго залишатися в цьому будинку.

“Моє перебування у цьому будинку займе лише декілька місяців, не більше”, – переконана вона. Крім того, Венедіктова визнала, що “ніколи раніше у своєму житті не мешкала у будинках, що належать державі”.

Сама генпрокурорка впевнена, що жодних законів “не порушувала”, переїхавши до резиденції, що належить ДУС. Венедіктова зазначила, що попросила надати методологію розрахунку орендної плати за використання самого будинку, а також плати за використання загальних територій. Крім того, чиновниця направила запити до відповідних органів влади з метою “прояснити ситуацію і об’єктивно розібратися в ній”.

“Упевнена, найближчим часом будуть проведені необхідні службові перевірки і у такий спосіб отримані відповіді на поставлені запитання. Якщо виявиться, що в питанні формування орендної плати не все так однозначно і вона могла бути встановлена на вищому рівні, я негайно сама за своєю особистою ініціативою внесу необхідну доплату, щоб не залишити навіть тіні сумніву в цьому чутливому для суспільства питанні”, – наголосила генпрокурорка.

Нагадаємо, минулого тижня народний депутат Гео Лерос повідомив, що генпрокурорка Венедіктова мешкає в президентській резиденції в Пущі-Водиці, за яку сплачує лише третину орендної вартості. Решту видатків на утримання маєтку покриваються з державного бюджету, запевняв Лерос. На підтвердження цього він опублікував фрагмент договору про оренду шестикімнатного будинку загальною площею 675,1 кв. м.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close