Україна

Вчені: замінники м’яса можуть бути небезпечні для здоров’я

Австралійські дослідники з’ясували, що замінники м’яса можуть бути небезпечні для здоров’я. Ці продукти, як правило, містять занадто багато солі, цукру і жиру. Звіт про свою роботу вчені опублікували на сайті Інституту всесвітньої охорони здоров’я імені Джорджа, повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Як встановили дослідники, під час виробництва замінники м’яса піддаються значній обробці і містять велику кількість солі. Це робить їх шкідливими для організму людини. При цьому понад 2,5 млн австралійців надають їм перевагу перед звичайним м’ясом.

Так, в одній порції таких продуктів як рослинні бекон, гамбургери і сосиски, а також веганських пирогів міститься до половини добової норми солі. В середньому, австралійці споживають разом з альтернативними продуктами в три рази більше солі, ніж потрібно організму.

Також дослідники зазначають, що замінники м’яса можуть містити занадто багато жиру і цукру. Під час дослідження вчені ретельно вивчили 560 продуктів, заявлених як альтернатива м’ясу.

«Якщо регулярно вживати продукти з високим вмістом солі, вони можуть стати небезпечними для серцево-судинної системи і нирок», – відзначають дослідники.

Фахівці порадили споживачам самостійно контролювати кількість солі в своєму раціоні, роблячи вибір на користь більш простих рослинних альтернатив м’яса, таких як сир тофу, боби, сочевиця, а також свіжі овочі і гриби.

Один з авторів дослідження Клер Фарранд вважає, що Австралії потрібно прийняти національний стандарт вмісту солі в продуктах, обов’язковий для всіх підприємств харчової промисловості.

Нагадаємо, японські вчені навчились вирощувати яловичину в пробірці.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close