Україна

Вчені спрогнозували, як початок навчального року може позначитися на поширенні коронавірусу

Науковці Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток отримали черговий прогноз поширення COVID-19 в Україні. На тлі загального погіршення ситуацї, яке сьогодні відбувається в Україні та у більшості країн Європи, початок нового навчального року може спричинити ще більш негативну тенденцію, зазначається в прогнозі вчених КПІ, який є у розпорядженні 1News.

Зазначається, що з першого вересня очікують 2-3 кратне зростання комунікацій і мобільності, в середовищі освітян та їхніх родин (усього 12-15 млн людей). Міністерство охорони здоров’я України зазделегідь постановило суворо дотримуватись протиепідемічних правил у закладах освіти. Однак, навіть попри карантинні заходи, можуть відбуватися сплески хвороби, більше того, в осінньо-зимовий період недугу підсилюватиме сезонний грип та распіраторні захворювання.

Вже сьогодні кількість регіонів, що не відповідають карантинним нормам в Україні досягла 16 і продовжує зростати. Тим часом, число нових хворих досягло 1000 – 2500 тисяч на добу. За показником завантаженості ліжок в лікарнях кількість регіонів, які останнім часом не відповідають критерію «50%» збільшилась до 10. МОЗ екстрено змушене розгортати додаткові місця у лікарнях другої хвилі.

Щодо ситуації з захворюванням на наступний місяць, вчені, використовуючи метод подібності в математичному моделюванні, рекурентну нейронну мережу із довгою короткостроковою пам’яттю типу LSTM і багатошарову нейронну мережу Back Propagation на основі механізму «ковзного вікна», прогнозують, що в першій половині вересня 2020 року відбудеться зростання кількості нових виявлених хворих людей в Україні приблизно до рівня 150 тисяч, а до кінця вересня – до 190-200 тисяч.

Щоденне зростання нових інфікованих людей може коливатися в діапазоні 1500-2600 осіб. Щоденна кількість одужалих людей складатиме 40%-60% від кількості інфікованих. Коефіцієнт вразливості України (смертність) на цьому відрізку часу коливатиметься в діапазоні 2.2% – 2.38%.

«Очевидно, що особливе значення в недопущенні подальшого поширення COVID-19 має соціальна дисципліна населення та особиста відповідальність кожного. Не менш важливими є системні та ефективні дії влади. Варто сумлінно дотримуватись усіх прописаних заходів безпеки: дистанція, захисні маски та дезінфекція в рази зменшують ризик захворіти», – говориться у прогнозі.

Back to top button