Україна

Вартість електроенергії для населення може зрости на 90%

Компанія ДТЕК пропонує збільшити на 90% вартість електроенергії для населення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова парламентського комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає 1NEWS.

“Якщо це заради покращення мереж, покращення якості послуг для споживачів, то це можна обговорювати. Якщо для покращення гнучкості та надійності енергосистеми, для синхронізації з Європою, то можна обговорювати (але не серед зими). А якщо це для того, щоб забезпечити комусь надприбуток від монополізму, то я проти. Якщо це, щоб платити комусь за гігантські сонячні станції по «зеленому» євротарифи у 3 рази вищому, аніж у Німеччині, то я проти.”, – сказав Герус.

ДТЕК пропонує з 1 січня 2020 року збільшити тариф:

  • на перші 100 кВт-год/місяць – на 86,7% до 1,68 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 12,5 млрд гривень на рік);
  • для групи споживачів, які споживають понад 500 кВт-год/місяць, пропонується підняти тариф на 71,4%, або на 1,2 гривень кВт-год до 2,88 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 2,3 млрд гривень на рік);
  • пропонують з 2021 року по 2023 рік підвищувати щорічно на 25% тариф для населення, яке споживає до 500 кВт-год/місяць.

“Я був свідомий (і навіть попереджений), що імпорт електроенергії буде супроводжуватися негативною медіа-хвилею. Але це дозволяло накопичувати вугілля на складах в Україні. Зараз, станом на початок листопада, ми маємо: 1) зниження ціни е/е до рівня 1 півріччя, 2) запаси вугілля на складах вже 103% від минулорічних”, – додав він.

За словами Геруса “тепер вже можна обговорювати обмеження імпорту електроенергії”. “Але перша вимога такого обговорення: «немонополіст» більше НІКОЛИ шантажем не буде добиватися підвищення тарифів на електроенергію”, – додав він.

Нагадаємо, позавчора лідер Радикальної партії Олег Ляшко побився з депутатом від “Слуги народу” Андрієм Герусом у VIP-зоні аеропорту “Бориспіль”. Однією з причин була саме позиція Геруса щодо імпорту електроенергії.

Back to top button