Україна

В Європарламенті заявили про загрозу для безвізу між Україною та ЄС

В Європейському парламенті заявили про загрозу для безвізового режиму України з ЄС у зв’язку з проблемною процедурою відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, пише «Європейська правда».

«У той час як міжнародна спільнота зайнята Білоруссю, уряд України спішно проштовхує кандидатів, яким бракує досвіду і сумлінності до відбору керівника САП. Це так не минеться. Український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро», – написала у Твіттері німецька євродепутатка, членкиня комітету з закордонних справ Віола фон Крамон.

Як повідомлялося, глава МЗС України Дмитро Кулеба впевнений, що нині не існує ніяких загроз безвізового режиму України з ЄС.

Раніше у Європейському парламенті попередили Україну про фінансові ризики, які можуть виникнути через проблеми з відбором керівника САП.

Як повідомляє 1News, На засіданні 17 вересня Верховна Рада призначила представників у конкурсну комісію з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

До складу комісії призначили:

Бусол Олену Юріївну – старшого наукового співробітника, завідувача кафедри спеціально-правових дисциплін Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, доктора юридичних наук (за згодою);

Гуджала Андрія Андрійовича – керуючого партнера адвокатського об’єднання «ГуДеГ» (за згодою);

Дрозда Олексія Юрійовича – начальника відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ, доктора юридичних наук, доцента (за згодою);

Коваль Катерину Петрівну – першого заступника голови Союзу юристів України (за згодою);

Навроцького Вячеслава Олександровича – професора кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету, професора кафедри кримінального права і кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ, члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора (за згодою);

Романюка Богдана Васильовича – професора кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, кандидата юридичних наук, доцента (за згодою);

Соболя  Євгена Юрійовича – завідувача кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені  Володимира Винниченка, доктора юридичних наук, професора (за згодою).

До складу комісії, яка проведе конкурс на зайняття адміністративних посад в САП, повинні увійти 11 осіб, сім з яких призначає Рада, чотирьох – рада прокурорів.

Раніше ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної Ради та попередили про проблеми у проекті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close