Україна

В Єдиному реєстрі боржників за рік з’явилося 1,2 млн грн нових боргів


В Єдиному реєстрі боржників за рік з’явилося 1,2 млн грн нових боргів

Практично половина нових боргів – 49% – з’явилася у реєстрі з травня по серпень поточного року, ще 67 тис боргів додалися протягом серпня-вересня.

За рік – жовтня 2022 по по жовтень 2023 року – кількість боргів українців у Єдиному реєстрі боржників зросла на 1,2 мільйона гривень. Про це повідомляє Опендатабот.

“Практично половина нових боргів – 49% – з’явилася у реєстрі з травня по серпень поточного року, ще 67 тис боргів додалися протягом серпня-вересня. Для порівняння, за серпень-вересень 2022-го кількість боргів у ЄРБ навпаки зменшилася – на 354 тис”, – йдеться в звіті про дослідження.

Повідомляється, що найбільший приріст протягом року спостерігався в категорії “Стягнення судового збору” – кількість боргів у цій категорії зросла на дві третини або 68%. За серпень-вересень кількість боргів у цій категорії збільшилася на 5,5%, їх частка в реєстрі становить 4%.

Найбільшу частку від загальної кількості боргів, як і раніше, становлять борги в категорії “Стягнення на користь держави” – 22,3%. За останній рік приріст у категорії -19%.

Частка боргів зі сплати штрафів за порушення ПДР – 19,6% від загальної кількості, а з жовтня 2022-го кількість таких боргів зросла на 8%.

Заборгованість за комунальні послуги за рік зросла на 13% або на 73 тис. грн, майже три чверті з них – борги минулого опалювального сезону, тобто з жовтня 2022-го по травень 2023-го. 12% або 8,6 тис. боргів додалися у серпні-вересні 2023 року. Частка комунальних у загальній структурі боргів – 7,4%.

У категорії “Стягнення коштів” (зокрема це й борги за кредитами) загальна заборгованість за рік зросла на 1,7%. У структурі ЄРБ ці борги складають 17,9%.

Кількість боргів з виплати аліментів зросла на 2%, а їх частка в реєстрі – 2,3%.

Повідомляється, що до ЄРБ потрапляють громадяни та компанії, щодо яких приватними і державними виконавцями було відкрито виконавчі провадження за невиконання рішень судів, несплату штрафів, несвоєчасну виплату заборгованостей перед банками тощо.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують арештовувати депозити боржників.

Життя у борг: чому українці позичають мільярди гривень

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button