Україна

В уряді роз’яснили порядок переходу на автономне гаряче водопостачання

В Україні перехід від централізованого гарячого водопостачання до автономного здійснюється відповідно до встановлених Кабміном правил і з дозволу органів місцевого самоврядування, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

Зокрема, міністерство посилається на Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затверджений Кабміном у 2005 році) та на Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (затверджений Міністерством будівництва, архітектури та ЖКГ у 2005 році).

Крім того, у Мінрегіоні зазначають, що відповідно до законодавства України, питання переходу від централізованого гарячого водопостачання до автономного належить до компетенції органів місцевого самоврядування.

Зазначається, що відповідно до встановленого порядку, для вирішення питання відключення житлового будинку  від мереж централізованого опалення його власник має звернутися до відповідної Комісії органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади з письмовою заявою. Крім того, він має додати до заяви копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від централізованого опалення і гарячого водопостачання та про прийняття рішення щодо влаштування у будинку системи індивідуального (автономного) опалення. Таке рішення має бути підкріплене всіма власниками приміщень будинку.

Комісія органу місцевого самоврядування розглядає таку заяву і у місячний термін приймає рішення щодо відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення та улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання.

У Мінрегіоні також повідомили, що станом на травень цього року в Україні 34 464 багатоквартирних житлових будинків з централізованим гарячим водопостачанням, що становить 41,2% від загальної кількості будинків з централізованим опаленням.

 

 

 

 

 

Останні новини

One Comment

  1. Это личное право собственника своей собственной приватизированной квартиры выбирать себе вид услуг, как в любом европейском демократическом государстве, куда так стремятся и украинские политиканы, на содержании олигархата, каким способом ему обогревать свою собственность и подогревать в ней воду, вопреки необоснованным амбициям монополистов диктовать на это свои претензии

Back to top button