Україна

В уряді оцінили падіння української економіки за перше півріччя 2020 року

Щомісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів і всередині країни, і за її межами

Валовий внутрішній продукт України в першій половині 2020 року скоротився на 6,5% проти аналогічного періоду 2019 року, зокрема, в другому кварталі падіння становило 11%, що менше, ніж очікувалося раніше (14%).

Про це повідомляє Мінекономіки в огляді економічної діяльності за перше півріччя 2020 року, передає 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Щомісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів і всередині країни, і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. Й наразі на тлі пом’якшення карантину поступово починає відновлюватися”, – зазначають у відомстві.

Згідно з даними міністерства, за підсумками січня-липня скорочення зведеного індексу виробництва становило 7,7% (на 7,3% – у січні-травні-2020).

“У червні 2020 року пом’якшення карантинних обмежень, і всередині країни, і за її межами, сприяли уповільненню падіння промислового виробництва – до 5,6% (порівняно з -12,2% у травні 2020 року), з урахуванням ефекту календарних днів – до 7,1% (11,7% відповідно)”, – зазначило Мінекономіки.

Зокрема, сезонно скоректований індекс промислової продукції в червні до травня 2020 року зріс на 3,4% (+2,8% травень до квітня 2020 року), уточнило міністерство.

Зменшення глибини падіння в червні спостерігалося у добувній промисловості – до 4,9% (спад на 8,9% у травні 2020 року) та в переробній – до 6,2% (падіння на 15,6% відповідно), свідчать дані міністерства.

У червні темпи падіння виробництва в металургії істотно уповільнилися до – 3,9 порівняно з -19% у травні, чому посприяло пожвавлення економічної активності. Зокрема, поновив роботу після семимісячної паузи Дніпровський металургійний завод.

Машинобудування зберегло в червні темпи скорочення виробництва – просідання на 22,5% порівняно з -22,4% у травні.

“Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари й кондиціонованого повітря відбулося поглиблення падіння до – 4% (-1,9% відповідно)”, – зазначило міністерство.

Будівництво в червні завдяки дорожнім роботам зросло на 0,1% порівняно з -2,6% у травні, а за перше півріччя скоротилося на 5,5% (25,3% за аналогічний період минулого року), зазначило міністерство.

Зростання показало в червні виробництво продуктів, напоїв і тютюнових виробів – на 0,8% проти -5,4% у травні цього року, що міністерство пояснює високою сировинною базою з боку сільськогосподарського виробництва насіння соняшнику й поліпшення світової кон’юнктури на соняшникову олію.

Проте загалом сільське господарство за підсумками минулого місяця показало скорочення обсягів виробництва на 40,6% порівняно зі зростанням на 12,2% у червні 2019-го і -18,7% за підсумками першого півріччя цього року порівняно з +5,8% за січень-червень-2019.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close