Україна

В уряді не знають, скільки людей будуть отримувати субсидії

В уряді не знають, яка частина з 2,5 млн домогосподарств, які отримували субсидії раніше, виявить бажання їх відновити. Про це повідомляє “Дзеркало тижня”, пише 1NEWS, посилаючись на  .

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка, у неопалювальний період субсидії отримують 3,2 млн домогосподарств. Деяким субсидії було перепризначено автоматично, частина звернулася за ними вже за новими правилами, починаючи з травня. Яка частина з 2,5 млн домогосподарств, які отримували субсидії раніше, виявить бажання їх відновити, в уряді не знають.

“Точну кількість ми дізнаємося в листопаді-грудні цього року, коли громадяни зіставлять суми оплати за житлово-комунальні послуги та свою спроможність їх оплачувати”, — сказав Музиченко.

Крім того, він зазначив, що наразі механізм надання субсидій не гарантує отримання в повному обсязі цих коштів з держбюджету конкретним постачальником послуг.

“Це питання адресного підходу до фінансування відповідних субсидій. Якщо ми говоримо про монетизацію на рівні споживача послуг і держава буде надавати відповідну підтримку в готівковій формі, то виникає запитання: чи всі домогосподарства поставляться до цього відповідально і сплатять свої рахунки? Такий запобіжник має бути. Інакше монетизація матиме негативні наслідки”, — зазначив представник Мінсоцполітики”.

Нагадаємо, 1 липня поточного року Міністерство соціальної політики запустило роботу Державного реєстру субсидіантів. Очікується, що реєстр спростить безліч процедур, пов’язаних із системою субсидій.

Back to top button