Україна

В Україну з Єгипту завезли отруйні мандарини


В Україну з Єгипту завезли отруйні мандарини

Небезпечні для здоров’я єгипетські мандарини потрапили також в Грецію. Вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази.

В Україну потрапили отруйні мандарини, які завезли з Єгипту. Про це повідомляється на сайті системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF).

Зазначається, що небезпечні для здоров’я єгипетські мандарини потрапили також в Грецію. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази. У Греції ці мандарини не допустили до продажу в магазинах, супермаркетах і на ринках.

Диметоат – це органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби з шкідниками в сільському господарстві та інших галузях. При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання. Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.

Нагадаємо, в Україну привезли отруйний арахіс із Єгипту. Його виявили на полицях магазинів Одеси та області, а також на Івано-Франківщині. В арахісі виявили перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів.

Також повідомлялося, що бригада будівельників з Рівненщини підхопила ботулізм після вживання  свинячого м’яса.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button