Україна

В Україну не пустили високопосадовця з Угорщини

У випадку із Іштваном Грежею мали місце зафіксовані у публічному просторі факти порушення положень Виборчого кодексу України, що забороняють іноземцям вдаватися до агітації за одну з політичних сил в Україні - учасника виборчого процесу

Українські прикордонники відмовили у в’їзді уповноваженому уряду Угорщини з питань співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпаттям Іштвану Грежі.

Про це інформує 1NEWS.

“У випадку із Іштваном Грежею мали місце зафіксовані у публічному просторі факти порушення положень Виборчого кодексу України, що забороняють іноземцям вдаватися до агітації за одну з політичних сил в Україні – учасника виборчого процесу”, – пояснили у міністерстві закордонних справ України.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Київ заборонив в’їзд двом високопосадовцям з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів. Імена цих високопосадовців не вказувалися.

Як повідомлялося, під час проведення місцевих виборів в Україні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у соцмережі Facebook закликав угорців Закарпаття підтримати “Партію угорців України”, а також міського голову Берегового Золтана Бабяка.

Крім того, глава МЗС Угорщини повідомив, що жителі Закарпаття, які перебувають на території Угорщини, можуть перетнути кордон для голосування і повернутися назад без зобов’язання проходити 14-денний карантин.

У МЗС України оцінили це як пряму агітацію і заявили, що “у такий спосіб офіційний Будапешт нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України і завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми”.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button