Україна

В Україні зник третій американський доброволець

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Зникнення вже третього добровольця – громадянина США – підтвердив під час брифінгу офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс.

У Держдепартаменті США підтвердили зникнення ще одного американського військового, який приїхав воювати на боці України як доброволець. За даними ЗМІ, йдеться про ветерана морської піхоти, капітана Грейді Курпасі, який зник у Херсонській області. Про це повідомляє CNN.

До Грейді Курпасі зникли ще двоє американців, які мали за спиною бойовий досвід.

Зникнення вже третього добровольця – громадянина США – підтвердив під час брифінгу офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс. Він не назвав імені військового, який, ймовірно, зник на Херсонщині, однак те, що він не виходить на зв’язок з кінця квітня, підтверджує дружина Курпасі.

Востаннє рідні та друзі чули від Курпасі звістки 23 – 24 квітня.

Друг військового Джордж Хіт повідомив, що Курпасі прослужив у Корпусі морської піхоти протягом 20 років, він пішов служити після терактів 11 вересня 2001 року. У відставку вийшов у листопаді 2021 року. Чотири рази був у військових відрядженнях за кордоном, тричі – в Іраку. Має багато нагород за мужність і досягнення, серед них – Пурпурне серце.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну ветеран вирішив допомогти українцям, вирішивши, що його навички можуть бути корисними.

Американець прибув до України 7 березня, 21 березня був у Києві. А у квітні вже перебував на півдні країни. За словами Джорджа Хіта, Курпасі та іншим бійцям Іноземного легіону наприкінці квітня доручили обладнати спостережний пункт на Херсонщині.

“26 квітня цей наглядовий пункт окупанти почали обстрілювати зі стрілецької зброї, Курпасі та інший солдат пішли з’ясувати, що відбувається. Потім Курпасі зв’язався з українськими військовими, щоб вони відкрили вогонь у відповідь, і це був останній раз, коли про нього щось чули”, – сказав Хіт, який зібрав свідчення інших членів Іноземного легіону, з якими він розмовляв за кілька тижнів після зникнення Курпасі.

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення в Україні при Головному управлінні розвідки Міноборони створено спецпідрозділ Міжнародного легіону.


Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button