Україна

В Україні знову підвищать акциз на цигарки

В Україні пропонують збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9 відсотків, інформує 1NEWS з посиланням на ZIK.

Про це ідеться у проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів № 9260.

Законопроект за основу сьогодні під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, після кількох невдалих спроб підтримали 233 обранці.

Депутати розглянули документ за скороченою процедурою.

Виконувач обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що розроблений урядом законопроект спрямований на забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2019 році та виконання зобов’язань України у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Ми пропонуємо збільшити низку акцизних ставок на тютюнові вироби на 9%, підвищити екологічний податок, але у розтермінований спосіб на 5 років», – зазначила Оксана Маркарова.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна поінформувала, що законопроект сьогодні розглянули на засіданні Комітету, який рекомендував прийняти його за основу. З її слів, проект закону спрямований на покращення адміністрування в окремих галузях, що дасть значні надходження у бюджет.

Голова ВРУ Андрій Парубій закликав обранців відповідально поставитися до голосування, оскільки «це важливий законопроект, який передає Податковий кодекс на майданчик парламенту».

Додамо, як ідеться у пояснювальній записці, законопроектом, зокрема, передбачається: збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9 відсотків; підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн/т до 10 грн/т та передбачити поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн./т у 2023 р.; збільшити ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди – на 0,8 відсоткових пункти; збільшити ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 відсотків.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close