Україна

В Україні зникли унікальні соляні шахти для лікування астми

У будівництво нової шахти готове вкласти гроші приватне підприємство, але це лише плани

Бронхіальна астма – хвороба, яку можна вилікувати тільки в дитинстві до десяти років. Потім вона стає хронічною, і без постійних пігулок та інгалятора людина вже не може жити. Унікальний метод лікування цієї страшної недуги є на Закарпатті, де здавна були особливі соляні гроти, – повідомляє 1NEWS.

За порятунком майже півстоліття люди їдуть до державної алергологічної лікарні у Солотвині, де діяв унікальний метод, який творив дива з хворими на астму. Люди, яким щастило пролікуватися, твердили, що народилися вдруге і переказували історію зцілення іншим, йдеться.

Майже 100% позбавлення від недуг і можливість нормального повноцінного життя просто вкрали в дітей. Йдеться про особливе відділення, яке існувало до 2010 року, і ховалося глибоко під землею. Солотвино – українське селище на кордоні з Румунією. Це місце колись славилось своїми соляними шахтами. Саме тут знають секрет лікування таких страшних хвороб, як астма, обструктивний, хронічний бронхіт та алергії різного типу. “Із 1976 року було відкрито підземне відділення для лікування хворих методом спелеотерапії на 260 ліжок”, – повідомив Андрій Майор, головний лікар ДЗ “Українська алергологічна лікарня МОЗ України”.

Пацієнти не вживали пігулок та не проходили процедур. Вони просто ночували у соляній шахті. Їм треба було лише дихати, а далі – справа природи.

Наразі шахта не працює, соляні кімнати теж зачинені. Можливості все відновити немає. Причини – банальні. Через злочинну безгосподарність підземного відділення Закарпатської обласної алергологічної лікарні більше не існує. Шахту, яка пережила розпад імперій, революції і війни, просто затопило. Зупинка помп знищила чудодійне лікування. Шахта – найстаріша у цьому регіоні, була побудована ще у 1878 році за часів Австро-Угорщини. Пропрацювала більше 130 років і остаточно була зачинена у 2010-му вже за часів незалежної України. “Дев’ята шахта провалилась трохи раніше восьмої через те, що неконтрольовано поступала вода, яка затопила всі видобутки. Цей регіон неможливо відновити”, – заявив голова смт Солотвино Юрій Ухаль. У будівництво тут нової шахти готове вкласти гроші приватне підприємство. Вартість проекту – від 30 до 50 мільйонів доларів.

Проте це лише плани і невідомо наскільки віддалені. Аби спеліометод не вмер остаточно, пацієнтів лікують у соляних кімнатах, однак ефект далекий від підземного. Щоби досягти результату, в лікарні треба пробути щонайменше три тижні. Дихати тут треба тільки носом. Це дуже важко, тому що постійно після цього хочеться кашляти. Сіль розпилюють спеціальним приладом. У шахтах такого не було – дихалося легше.  Але й це лікування не вічне. Максимум 10 років – на стільки в лікарні вистачить запасів солі, яку використовують у камерах штучного мікроклімату. СолянІ шахти, де теж лікують, є на Донеччині в Бахмуті, де видобувають відому “Артемівську сіль”.  Однак це відділення приватне, температура надто некомфортна – близько 14-ти градусів.

Джерело: ТСН

 

Back to top button