Україна

В Україні збираються реформувати систему реєстрації лікарських препаратів

Європейський банк реконструкції та розвитку розглядає можливість фінансування розробки концепції реформування системи реєстрації лікарських засобів в Україні. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, інформує 1NEWS.

Нова концепція має не лише вдосконалити порядок реєстрації лікарських засобів, а й передбачити конкретні кроки поступового розвитку всієї системи регулювання фармацевтичного сектору через її глибоку трансформацію.

Як повідомляється, на зустрічі в МОЗ із представниками ЄБРР і міжнародними експертами щодо майбутнього реформування системи реєстрації лікарських засобів в Україні 27 жовтня було обговорено попередні рекомендації консорціуму міжнародних експертів, які детально вивчили ситуацію функціонування фармринку в Україні та надали свої пропозиції щодо його врегулювання з міжнародними стандартами.

«Реформа ринку лікарських засобів — від наукових розробок, виготовлення, та реєстрації до питань споживання ліків, доступу та контролю обігу — потребує трансформації. Враховуючи передовий досвід країн Євросоюзу, зокрема Польщі, їх надбання, а головне — помилки, ми маємо унікальний шанс зробити українську модель не тільки дієвою та сучасною, але й економічно більш привабливою», — наголосив Роман Ілик, заступник глави МОЗ, що курує напрямок фармакології.
 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close