Україна

В Україні запустять мобільний застосунок для автоматичного відстеження хворих на коронавірус

В МОЗ уже підготували відповідні бази даних

У Міністерстві охорони здоров’я України готують законопроект для запуску мобільного додатку з автоматичним відстеженням хворих на COVID-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає 1NEWS.

“Міністерство цифрової трансформації розробляє, разом із нами, всі ці механізми щодо відстеження та відправлення на самоізоляцію людей, які були в контакті з хворими на COVID-19. Я думаю, що це потребуватиме відповідних змін до нашого законодавства. При тому, достатньо суттєвих. Що я маю на увазі? Якщо подивись на весь цей процес, то Степанов Максим захворів на COVID-19. У нього було коло контактних осіб — близько 50 людей. І кожен з цих людей, як тільки йому приходить відповідне смс-повідомлення, то він повинен одразу піти на самоізоляцію. Повинно бути покарання, якщо він не піде на самоізоляцію. Повинен бути відповідний доступ до персональних даних, щоб це встановлювати в автоматичному режимі. А це можливо тільки в автоматичному режимі, адже теоретично не вистачить епідеміологів, які будуть комусь телефонувати. Тому, для того, щоб це запрацювало треба внести відповідні серйозні зміни до законодавства й ми будемо готувати, подавати й разом із вами обговорювати. Це буде тоді, коли буде вже сформована концепція саме в автоматичному режимі відстеження хворих на COVID-19”, — зазначив Степанов.

Також міністр повідомив, що в МОЗ уже намагалися створити відповідні бази даних.

“У нас є Міністерство цифрової трансформації, яке займається цим додатком. Те, що стосується Міністерства [охорони здоров’я], то ми проводили відповідне епідрозслідування й вносили в базу даних цих людей, але є контроль. На жаль, головне у нас — це питання контролю за людьми, які повинні перебувати на самоізоляції. Коли в нас було внесено по 120-130 тисяч одномоментно людей, які повинні перебувати на самоізоляції, але давайте говорити відверто — їх просто не контролювали”, — підсумував посадовець.

Джерело: УНН

Back to top button