Україна

В Україні запроваджено держзбір за авіапасажирів та багаж

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №2424, що визначає особливості державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до українського аеропорту. Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів України, передає 1NEWS.

Законопроектом передбачено, що державний збір не стягуватиметься у випадках перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав, а також:

  • перевезень гуманітарної допомоги з/до України згідно з актами уряду;
  • польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
  • перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів згідно із законом;
  • перевезень дітей віком до двох років;
  • перевезень транзитних пасажирів;
  • перевезень пасажирів із сервісними квитками;
  • перевезень менше десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Зазначимо, що ставка такого збору за кожного пасажира, який літатиме в межах України може складати 0,5 долара, а у випадку міжнародних повітряних перевезень – 2 долари.

Повідомляється, що за кожну тонну вантажу у межах України пасажири можуть платити 2,5 долари, а у випадку здійснення міжнародних перевезень з/до України – 10 доларів.

Рахунок-фактура на сплату державного збору надсилається платнику факсимільним зв’язком або електронною поштою в день оформлення, а на вимогу авіаперевізника — поштою (рекомендованим листом) протягом двох робочих днів з дня оформлення і сплачується протягом 30 днів з дати його оформлення.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close