Україна

В Україні запрацював офіс Реєстру завданих Росією збитків


В Україні запрацював офіс Реєстру завданих Росією збитків

Скоро українці зможуть подавати відповідні заяви безпосередньо в Києві, зазначив президент.


У Києві відкрили створений під егідою Ради Європи офіс Реєстру збитків, завданих агресією Росією. Про це повідомила пресслужба президента України в п’ятницю, 22 березня.

Глава держави Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич та головуючою в Комітеті міністрів Ради Європи міністеркою закордонних справ Ліхтенштейну Домінік Гаслер, які перебувають з візитом в Україні.
 

“Дякую за значний прогрес на шляху до того, щоб Реєстр збитків почав ефективно функціонувати. Важливо, що вже скоро українці зможуть подавати відповідні заяви безпосередньо в Києві”, – зазначив президент.
 
Співрозмовники також обговорили посилення співпраці України та Ради Європи в питанні заснування спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України, зокрема в межах відповідної Core Group, до якої вже увійшли понад 40 держав.
 
Зеленський поінформував Пейчинович-Бурич та Гаслер про зусилля та ініціативи України щодо повернення незаконно депортованих Росією українських дітей. Сторони домовилися активізувати співпрацю щодо створення відповідного міжнародно-правового інструменту.

Нагадаємо, у грудні 2023 року в Гаазі відбулося перше засідання ради Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Одним із головних напрямів роботи Реєстру є встановлення правил та процедур щодо категорій збитків.

На початку березня запрацював офіційний вебсайт міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button