Україна

В Україні залишається 122 райони, де не сформовано жодної об’єднаної громади

На сьогодні 122 райони в Україні, де не сформовано жодної об’єднаної територіальної громади. Хоча в 65 з них, голови РДА працюють на своїх посадах з 2015 року. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час форуму представників місцевого самоврядування «День діалогу з владою» у Тернополі, передала 1News прес-служба відомства.

Враховуючи таку статистику, міністр впевнений, що настав час визначатись із терміном добровільного об’єднання громад. Для цього необхідно провести консультації з усіма громадами, профільними асоціаціями місцевого самоврядування, міжнародними партнерами і всіма учасниками процесу щодо терміну добровільного об’єднання громад.

«Можливо дати ще один рік на цей процес», – зазначив Зубко.

Також урядовець наголосив на пришвидшенні прийняття парламентом закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

«Якщо РДА заважає ініціативним громадам пройти процес об’єднання і стати заможними і самодостатніми, ми будемо точково займатися цим питанням. На сьогодні 122 райони в Україні, де не сформовано жодної ОТГ. Хоча в 65 з них, голови РДА працюють на своїх посадах з 2015 року. В мене виникає логічне питання, чому вони досі там працюють, коли Президент України, Прем’єр-міністр України і парламент взяли курс на децентралізацію і об’єднання ще в 2014 році. Тому, прийняття закону про засади адміністративно-територіального устрою, який вже підтримав профільний парламентський комітет, дасть можливість, попри відсутність конституційних змін, прибрати подвоєння повноважень персоналу і сформувати устрій з якісним сервісом», — наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, в червні прем’єр-міністра Володимир Гройсман розповідав, що наразі в Україні нараховується 705 ОТГ.

Кінцевою датою проведення децентралізації значиться 2021 рік. Якщо орієнтуватися на виборче законодавство, то чергові вибори у жовтні 2020 року мають стати своєрідним завершенням об’єднання громад.

«Останні» об’єднані громади почнуть функціонувати у 2021 році. Дана схема здається на сьогодні найбільш вірогідною.

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. А до чого тут голови РДА? Громадам заважають утворюватися районні ради

Close